26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Maciej Bochnowski

Znicz Basket myśli o kolejnym sezonie

Znicz Basket Pruszków nie próżnuje. Klubowi sternicy wzięli się ostro do pracy i rozpoczęli budowę zespołu na przyszły sezon.

Na stanowisku trenera Znicza Basket pozostanie Marek Zapałowski, który piastuje tę funkcję od dwóch lat. W pierwszym sezonie zespół pod jego wodzą zajął 4. miejsce w sezonie zasadniczym, ale odpadł już w I rundzie play-off. Z kolei rozgrywki 2016/2017 Znicz Basket zakończył na 10. miejscu w tabeli.

W kolejnym sezonie w Pruszkowie będzie występował Damian Cechniak, który w minionym sezonie należał do wyróżniających się postaci zespołu. Środkowy zdobywał średnio 10,9 pkt/mecz. W Pruszkowie zostaje również Adrian Kordalski, który rozegrał w minionym sezonie 29 spotkań. Zdobywał średnio 9,76 pkt/mecz i notował 5,2 asyst.

Z pewnością kibiców ucieszy złożenie podpisu pod nową umową przez Mikołaja Stopierzyńskiego. W wielu spotkaniach koszykarz należał do wyróżniających się postaci i decydował o obliczu gry Znicza Basket. 22-latek zdobywał ponad 11 pkt/mecz.

W przyszłym sezonie zawodnikiem Znicz Basket będzie nadal Bartłomiej Ornoch.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jest dobrze. Oby tak dalej. Młody zespół, ambitny. Z tej mąki może być chleb, tylko czy piekarz ma wystarczającą temperaturę pieca - patrz $.