16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Facebook Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego

Złoto dla Kobeckiej

Wychowanka UKS Kapry-Armexim Marta Kobecka i Łukasz Gutowski mają kolejny udany start za sobą. W Mistrzostwach Europy U24 zdobyli złoto.

Start polskiej pary już od samego początku przebiegał wzorowo. Kobecka i Gutowski już po konkurencji pływania objęli prowadzenie. Uzyskali czas 1:57,07. W turnieju szermierczym również odnieśli zwycięstwo. Wygrali 20 pojedynków z rundy wstępnej i pojedynek z rundy bonusowej. Dobre starty w obu konkurencjach dały im prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 

Nieco gorzej poszło polskiej parze w jeździe konnej. Trasę parkuru czysto przejechali jedynie Białorusini Tatsiana Rahaczowa i Iwan Iwanow, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce. Kobecka i Gutowski zaliczyli dwie zrzutki.

Biało-Czerwoni bez problemu utrzymali prowadzenie i zdobyli złoty medal, przypieczętowując tym samym triumf Polski w klasyfikacji medalowej. Drugie miejsce zajęła druga sztafeta czeska – Aranka Chalupnikova i Lukas Svechota. Brązowy medal przypadł drugiej polskiej parze Natalii Dominiak i Danielowi Ławrynowiczowi. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Redakcja powinna podawać poprawne tytuły. Chyba medal zdobyli razem - Kobecka i Gutowski. Nie należy umniejszać udziału Łukasza.

Gość

Super! Ogromne gratulacje!