24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Jakub Małkiński

Złota Julia zostawiła rywalki w tyle

Julia Koluch, reprezentująca barwy UKS Kapry Armexim Pruszków, błysnęła formą podczas pływackich mistrzostw Polski juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na swoim koncie zapisała trzy medale, w tym dwa złote.

16-latka ma ogromny talent, co pokazała nie raz. W marcu br. na mistrzostwach Polski seniorów na dystansie 100m stylem grzbietowym była o krok od medalu. Ostatecznie zajęła 4. miejsce. Za główny cel 16-latka postawiała sobie dobry występ na mistrzostwach Europy juniorek. Na Węgrzech sukcesu nie udało się osiągnąć, jednak zebrane doświadczenie może zaprocentować w przyszłości.

Niespełnienie oczekiwań mogło wpłynąć na formę zawodniczki, ale nie w tym przypadku. Mistrzostwa Polski juniorów są tego najlepszym potwierdzeniem. Koluch w Ostrowcu Świętokrzyskim pokazała, że jest mocna. Szybko pozbierała się i na krajowym podwórku pokazała ogromny potencjał. Koluch okazała się bezkonkurencyjna na 50 i 100m stylem grzbietowym. Z kolei w rywalizacji na 200m grzbietem lepsza okazała się tylko Weronika Górecka z Juvenii Wrocław. Warto dodać, że w ręce reprezentantki pruszkowskiego klubu trafił tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw. 

Zadowolenia ze startu swojej podopiecznej nie ukrywa Łukasz Borkowski. Trener zwraca uwagę na dobre czasy osiągnięte przez Koluch. – Super wyniki! Na 50m stylem grzbietowym zabrakło niewiele do rekordu Polski. Julka zdeklasowała całkowicie rywalki. Po mistrzostwach Europy wróciła rozbita, ale już w pierwszym starcie w Ostrowcu zdecydowanie odżyła. Teraz nadszedł czas na zasłużone wakacje. Od września ruszamy z przygotowaniami do kolejnych startów – tłumaczy Łukasz Borkowski, trener UKS Kapry Armexim Pruszków.

Mistrzowska rywalizacja rozgrywała się również w Lublinie, gdzie o medale walczyli 15-latkowie. Nie zabrakło zawodników z Pruszkowa. Równą formę pokazała Wiktoria Wojtanek, której najlepszy wynik to 10. miejsce na 200m stylem klasycznym. Z kolei w Olsztynie odbyła się rywalizacja 14-latków. Na wyróżnienie zasługuje Bartosz Sławikowski, który wywalczył 8. lokatę na 50m grzbietem, a na 100m był 9.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gratulacje dla Julii i Trenera

Gość

Brawo!

marzyciel

Bardzo ładna dziewczyna. Gdyby stworzyć ranking miss sport -na pewno zajelaby wysoka pozycje...pozdrawiam Panią Julię!

Wierny kibic

Brawo Julia dziękujemy i prosimy o jeszcze

Gość

Piękna dziewczyna. Już szesnastka więc komentarz legalny.

Gośćjbo

Brawo