17° Piątek
27 Kwietnia

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Czw
UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

Zawodniczka z Grodziska powołana do kadry

Maria Dobosz, łyżwiarka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, została powołana do młodzieżowej reprezentacji Polski na międzynarodowe zawody „Danubia Cup” w shorttracku. Zmagania odbędą się w dniach 6-8 stycznia w Budapeszcie.

Maria Dobosz stale podnosi swoje umiejętności i odnosi sukcesy na szczeblu krajowym. Nad jej prawidłowym rozwojem czuwa olimpijczyk Sławomir Chmura, a także Urszula Kamińska, które trenuje zawodniczkę w szkole w Białymstoku. – Od tego roku Maria ściga się na krótkim  torze i odnosi sukcesy. Wygrała w ogólnopolskie zawody rankingowe Lawndale 500 w Junior. Ściga się także na torze długim, gdzie również prezentuje się bardzo dobrze. W grudniu wygrała Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Zakopanem w kategorii 13-latek –  przedstawia trener UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Teraz Dobosz będzie miała okazję zaprezentować się na arenie międzynarodowej. – Zakwalifikowała się do turnieju w Budapeszcie na grudniowych Ogólnopolskich Zawodach rankingowych w Białymstoku – podaje Chmura.

Nie da się ukryć, że powołanie do reprezentacji jest sukcesem samym w sobie. Jednak na tym poprzestać nie można. – Sukcesem jest zakwalifikowanie się Marii do reprezentacji. Jakiego występu oczekuję? Osobiście liczę  na pierwszą szóstkę na 500 metrów, czyli finał – wyraża swoje oczekiwania Chmura.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz