27° Piątek
21 Września

Sob

archiwum

Zapraszamy na II Powiatowy Bieg Flagi!

W środę 2 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do wspólnego świętowania Dnia Flagi, w ramach którego w Parku Kościuszki odbędzie się II Powiatowy Bieg Flagi. W  tym roku przebiegniemy dystans 1918 metrów dla uczczenia Stulecia Odzyskania Niepodległości.

– Ideą Powiatowego Biegu Flagi, którego tradycję zapoczątkowaliśmy rok temu, nie jest bicie rekordów sportowych, choć najlepsi biegacze zostaną oczywiście nagrodzeni. Najważniejsze jest pokazanie, że bez żadnych wyjątków wszystkich nas jednoczy biało-czerwona flaga” – mówi starosta pruszkowski Maksym Gołoś.

Uroczystości Dnia Flagi rozpoczną się o godzinie 15:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w  Pruszkowie, gdzie odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. Następnie uczestnicy przejdą do Parku Kościuszki – tam ok. godziny 16:00 rozpocznie się bieg dzieci w wieku 3-6 lat na  dystansie 100 metrów, o godz. 16:30 bieg dzieci w wieku 7-14 lat na dystansie 1918 metrów oraz o  godz. 17:15 bieg młodzieży i dorosłych w wieku od 15 lat także na dystansie 1918 metrów. Każdy z uczestników biegu na mecie otrzyma pamiątkowy medal, a pierwsza trójka męska i damska z  poszczególnych dystansów zostanie udekorowana złotym, srebrnym i brązowym krążkiem.

Aby zarejestrować swój start w biegu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można go pobrać na  stronie internetowej powiatu pruszkowskiego i przesłać drogą mailową na adres: biegflagi2018@powiat.pruszkow.pl lub złożyć osobiście w siedzibie starostwa w pokoju 405 (IV piętro). Dodatkowe zapisy będą prowadzone od godziny 15:30 w dniu imprezy w namiocie Powiatu Pruszkowskiego obok Sceny Młodzieżowego Domu Kultury. Tam wszyscy uczestnicy będą odbierać również numery startowe. Osoby, które chciałyby zmierzyć czas swojego biegu, mogą dodatkowo zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl/pruszkow. Wówczas otrzymają możliwość wydrukowania samodzielnie indywidualnego kodu kreskowego, który należy podać do sczytania skanerem po  przekroczeniu linii mety. Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Flagi i wzięcia udziału w biegu!


Inf. prasowa
kontakr@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

2 Maja to Święto Biało-Czerwone a nie niebieskie

Gość

świetnie... informacja o 8 rano, że coś się odbędzie o 15... no szkoda, że nie jutro ta wiadomość - może by tak takie informacje o imprezach czy wydarzeniach z większym wyprzedzeniem?

Gość

PiSowski Rząd łamie Konstytucje i prawo. Odciąga nas od Unii Europejskiej i NATO. Robi wszystko by skłócić nas z zachodem. Tymczasem PiSowskie Starostwo obchodzi dzień flagi, puszcza hymn narodowy i piosenki patriotyczne. Piękna hipokryzja rządzącej partii. Zapomnieli o korzeniach Polski w Europie. Jesteśmy częścią cywilizowanego świata. I co? I nic! W tej paradzie zabrakło Unijnej flagi. Zupełnie jakby PiSowi nie było na rękę by Polska rosła w siłę i miała dobre relacje z resztą Europy. To jest odcinanie nas od cywilizowanego świata. To jest działanie cyniczne i działanie z premedytacją. To szkodzenie Polsce i jej obywatelom. Powinni myśleć o Polsce w roku 2050 i 2100. Tymczasem mentalnie wciąż tkwią w 1918 roku. Taka polityka to jest jeden wielki skandal!

nadarzyniak

DLACZEGO W PRUSZKOWIE a nie w Nadarzynie. panie gołosiu .PROPAGANDĘ NIECH pan wyborczą robi w kobyłce .