29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Facebook

Wicemistrz Polski z Brwinowa

Jarosław Wolcendorf z Brwinowa może pochwalić się tytułem Wicemistrza Polski Masters w kolarstwie przełajowym. Do pierwszego miejsca zabrało mu... 11 sekund.

W Koziegłowach 13 stycznia odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. W kategorii Masters mężczyźni mieli do pokonania 17,7 km odcinek trasy w trudnym terenie. Jak to na „przełajach” bywa nie obyło się bez podbiegów i noszenia roweru. W zawodach wziął udział również Jarosław Wolcendrorf. 

– W przeddzień wyścigu o mistrzostwo zrobiłem objazd trasy. Gęste błoto, koleiny. Wyścig zapowiadał się ciężki w tych warunkach – opowiada Jarosław Wolcendorf. – Prognozy zapowiadały jednak silne ochłodzenie. Jak się okazało w sobotę trasa z błotnistej zamieniła się w megaszybką, twardą i zmrożoną. Zmiana ogumienia, zmiana ciśnienia i zmiana taktyki. Wiedziałem, że będzie to bardzo szybki wyścig! –dodaje.

Szybka decyzja o zmianie taktyki okazała się trafna. Efekty było widać już na trasie, gzie Wolcendrof nie tylko dogonił ale i przegonił kilku rywali. Co więcej na linii mety pojawił się z 11 sekundową stratą do lidera, uzyskując tym samym tytuł Wicemistrza Polski. – Może za rok uda się powalczyć o jedyneczkę – zapowiada Jarosław Wolcendorf.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

KOLO

GRATULACJE!!!!

brwinowianin

ten gość to pasjonata rowerowy od lat...tym bardziej cenna zdobycz to wicemistrzostwo ponieważ on ma ponad 190cm wzrostu a to nie jest idealny wzrost w kolarstwie :) Tylko drogę dojazdową do ich studia nie można nazwać drogą, a raczej serem szwajcarskim :(

Rasul Allah

Gratuluję!!!

Daro

Przeciez ZNICZ to jest Pruszkow!

Gość

Brawo !!!!

Gość

Ogromne gratulacja dla Burmistrza Kosińskiego! Brawo