16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


biegambolubie-noca.pl

Weź udział w biegu nocą!

Imprezy biegowe w Grodzisku Mazowieckim przeżywają rozkwit. Do grona cyklicznych imprez dołącza „Biegam Bo Lubię Nocą”.

Klub Sportowy Biegi Grodzisk Mazowiecki ma kolejną propozycję dla osób lubiących aktywnie spędzić wolny czas. Po tradycyjnym już walentynkowym Biegu Par, treningach z gwiazdą sportu, treningach nordic walking, triathlonu czy lekkiej atletyki, tym razem jest to bieganie nocą. Gordzisk dołącza bowiem do grona miast uczestniczących w ogólnopolskiej akcji „Biagam Bo Lubię Nocą”.

– Biegam Bo Lubię Nocą jest odpowiedzią na rosnącą liczbę biegających osób, które szukając możliwości treningu, biegają po zapadnięciu zmroku. Pomysł zrodził się w ramach współpracy Fundacji Wychowanie Przez Sport oraz kultowej rozgłośni, Radiowej Trójki. Spotkania odbywają w plenerze i przybierają formułę „miejskiego biegania po parkach i terenach zielonych” – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Biegacze spotykają się w sezonie jesienno-zimowym. Jak będzie to wyglądało w Grodzisku? – Klub Sportowy Biegi Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich na bezpłatne zajęcia z trenerem w ramach ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię Nocą w każdy poniedziałek o godz. 20.00. Zbiórki w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim ul. Westfala 3a, przy wejściu – czytamy w zaproszeniu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@wyslannik piekiel Urzekła mnie twoja historia

Gość

Wdychaj smog i zdychaj. Bieganie w tych okolicach jest dla frajerów.

Wyslannik piekiel

Bieganie w grupach nie ma sportowo wiekszego sensu. Podchodzac w miare powaznie do cwiczen nalezy uwzglednic roznice wytrenowania poszczegolnych osob i fazy cyklu przygotowawczego, w ktorym sie one znajduja. W skrajnych przypadkach stadne bieganie moze doprowadzic do powaznych kontuzji, w lagodniejszych nie przyniesie zadnych korzysci wydolnosciowych. Uwazam, ze wspolne biegi moga byc traktowane jako forma regeneracji/odbudowy po ciezszych cwiczeniach pod warunkiem, ze reszta grupy tez to tak traktuje. Z doswiadczenia jednak wynika, ze wspolne treningi koncza sie rywalizacja. Sa za szybkie i za intensywne. Ich uczestnicy zamiast wrocic wypoczeci koncza wypruci z sil. To tylko szkodzi. Czym jest zatem wspolne bieganie? Tak naprawde rodzajem zycia towarzyskiego nie majacego nic wspolnego z wlasciwym podejsciem do cwiczen. W tym kontekscie jest ono co najwyżej rownowazne pojsciu do baru na wodke i ma podobne efekty zdrowotne. I w jednym i w drugim przypadku mozna sobie zrobic krzywde.

Jaro!

Na zdrowie smogowciągacze !

Dresiarz

Ja ciągle takie biegi organizuję i zachęcam do tego przypadkowych ludzi xD