29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

pruszkow.pl

Utalentowana kolarka z Pruszkowa

Urszula Łoś ma 24 lata i mieszka w Pruszkowie. Do czynnego kolarstwa trafiła 11 lat temu. Dwudziestokrotna mistrzyni Polski, wielokrotna rekordzistka i zdobywczyni medali na mistrzostwach Europy.

Urszula zaczynała w Pruszkowskim Towarzystwie Cyklistów, później był GK Żyrardów, a obecnie reprezentuje barwy ALKS „STAL” Grudziądz, czyli jeden z najsilniejszych ośrodków torowego kolarstwa młodzieżowego w Polsce. Specjalizuje się w konkurencjach sprinterskich.

 

W roku 2011 zadebiutowała w reprezentacji Polski. Uczestniczka mistrzostw i pucharu świata. Dwukrotna medalistka mistrzostw Europy. Dwudziestokrotna mistrzyni Polski i wielokrotna medalistka w różnych kategoriach wiekowych. Zawodniczka jest obecnie rekordzistką Polski w konkurencji 500 m ze startu zatrzymanego szczycąc się wynikiem 35,366 sek.

 

W czwartek, 22 marca 2018 roku mistrzyni została przyjęta przez prezydenta miasta Jana Starzyńskiego, który wręczył jej specjalny list gratulacyjny dziękując za godne reprezentowanie Pruszkowa i Polski na arenach sportowych. Podczas spotkania rozmawiano o szczegółach kariery kolarskiej i dalszych planach skierowanych głównie na Olimpiadę w Tokio w 2020 roku. Sportsmenka ofiarowała Prezydentowi kolarską koszulkę z autografem.


Informacja Prasowa
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość123

List gratulacyjny swoją drogą, ciekawe jak wygląda sprawa stypendium skoro reprezentuje juz inne miasto

Gość

W listopadzie, przy okazji wyborów golimy wąsy w Pruszkowie. Co Wy na to ? Nie zamieńmy ich tylko na PiS.

Gość

Brawa dla kolarki po lewej na zdjęciu, nikt tak nie kręci !!!

Ata

Brawo! Wielka radość i duma. Życzymy wielu sukcesów i spełniania marzeń.

Gość

Pzkol ma olbrzymie długi u podwykonawcow przy okazji organizacji w Pruszkowie międzynarodowych imprez. Może tym się ktoś zainteresuje, że wykańczania lokalne firmy??

Gość

a kiedy to uroczyste wręczanie kluczy wybranym do nowych apartamentów komunalnych na studziennej- już się nie możemy doczekać panie prezydęcie

Daro

Odczepcie sie Pajace od Pana Prezydenta !!!

Aro

Tylko po co ten Starzyn, ja tam bym nie przyjol od niego nic oprócz rezygnacji ze stanowiska prezydenta Pruszkowa+pokrycie ż własnych pinidzy i łapówek, strat jakie Pruszków przez jego rządzenie niekorzystne dla miasta i dla Polski, strabag....

Aro

Gratulacje dla dziewczyny, samych sukcesów życzymy

Głos

Widzisz dziewczyno,co Ty byś osiągnęła gdyby nie ten starzynski...Ileż to łun się nastarał żeby pruszkowska młodzież mogła się odpowiednio rozwijać!