24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
GLKS Nadarzyn

Triumf był o krok

O tym, że w Nadarzynie są siatkarskie perełki nikogo nie trzeba przekonywać. Młode zawodniczki po raz kolejny udowodniły swoją klasę. GLKS zajął drugie miejsce w turnieju kadetek rozgrywanym na własnym terenie.

Wakacje dobiegają końca, a więc dziewczyny muszą już myśleć o szkole. Jednak w ich przypadku ciężka praca to chleb powszedni. W wakacje nie próżnowały i trenowały na obozach. Formę miały okazję sprawdzić podczas przedsezonowego turnieju kadetek. 

Do Nadarzyna przyjechało pięć zespołów, które miały rywalizować z siatkarkami GLKS z rocznika 2001 oraz drużyną młodziczek. Organizatorzy postanowili, że turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym po dwa sety. Nietypowo – dopuszczono rozstrzygnięcia remisowe. 

GLKS pokazał pazur i głód zwycięstwa, ale w rywalizacji triumfował zespół SMS Warszawa. Siatkarki ze stolicy miały tyle samo punktów, co GLKS, ale odniosły więcej zwycięstw. Co ciekawe, nadarzynianki pokonały SMS w bezpośrednim starciu. Gospodynie okazały się lepsze także od KS Ozorków i LKS Wrzos Międzyborów, ale zremisowały z kadrą województwa łódzkiego i ekipą Wel Lidzbark.

Warto wspomnieć o młodziczkach z Nadarzyna, które stanęły przed sporym wyzwaniem. Zawodniczkom przyszło rywalizować ze starszymi siatkarkami, ale wykazały dużą wolę walki. Dwa remisy należy uznać za sukces.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz