29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

FB Centrum Tańca i Ruchu Dance Imperium

Taneczne zmagania w Pruszkowie

Już w najbliższy weekend w Pruszkowie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Tańca „Mazovia Open 2018” organizowany przez Centrum Tańca i Ruchu Dance Imperium.

Hala Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy Gomulińskiego 4 na dwa dni wypełni się młodymi adeptami tańca. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Mazovia Open 2018”, w którym udział weźmie aż 500 tancerzy. 

– Nasze pokazy to prezentacja wielu form i stylów tańca. Emocje i energia w każdym ruchu, muzyka, kostiumy oraz premierowe choreografie to powody, dla których każdy miłośnik tańca powinien być tego wieczoru z nami – zaznaczają Amelia i Jacek Grabowscy organizatorzy festiwalu. 

10 lutego od godz. 9.00 do godz. 21.00 będzie można podziwiać zmagania par w tańcu towarzyskim w ramach współzawodnictwa sportowego Federacji Tańca Sportowego. Na parkiecie zaprezentują się tancerze tańca towarzyskiego w kilku kategoriach wiekowych i dwóch stylach tanecznych (latyno-amerykańskim i standardowym). Drugiego dnia festiwalu (11 lutego) od godz. 10.00 będzie można podziwiać tancerzy prezentujących swoje umiejętności w tańcach nowoczesnych. Tu szykuje się rywalizacja zespołów w stylach Hip-Hop, Jazz, Show Dance w czterech kategoriach wiekowych. Do zdobycia będzie Puchar Starosty Pruszkowskiego. – To impreza pełna energii i radości, a do tego popularyzuje taniec wśród dzieci i młodzieży, a nawet seniorów – w uniwersalny sposób łączy pokolenia wokół tej niezwykłej i ponadczasowej pasji. Niech energia turnieju udzieli się nie tylko jego uczestnikom, ale i wszystkim mieszkańcom powiatu – zaznacza Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. 

To jednak nie koniec. Na godz.18.00 odbędzie się Gala Wieczorna gdzie zaprezentują się lokalni tancerze CTiR „Dance Imperium”, którzy przygotowali na tę okazję specjalne pokazy w premierowych choreografiach tanecznych. Darmowe zaproszenia na niedzielne pokazy do odebrania w recepcji „Dance Imperium przy ul. Antka 7 w Pruszkowie.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

bolek i pisowiec bo w przeciwieństwie do waszych mentorów, którzy rozkładają tylko bezradnie ręce i mówią ,,niedasie,, lub ,,co zrobisz jak nic nie zrobisz,,; to tu,,dasie,, coś zrobic klakierzy z kraszewskiego buhaahaaaaaaaaaaaaaaa

Gość

nie zrobią w CDK bo tam nie ma warunków ani miejsca na takie imprezy...

Gość

Fajna impreza!

Bolek

propaganda wyborcza spadochroniarza z kobylłki.rôb sobie na drzymałej lubu kaczora na nowogrodzkiej

pisowiec

dlaczego w Pruszkowie p.spadochraniorzu z kobyli a nie w powiacie.pyta pisowiec z nadarzyna.pakuj sie pan do kobylki.

Gość

Mogliby juz w cdk to zrobic