29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Maciej Bochnowski

Tancerze opanowali Pruszków [GALERIA]

W miniony weekend w Pruszkowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca „Mazovia Open 2018”. Ponad 500 tancerzy walczyło o puchar starosty pruszkowskiego.

Przez dwa dni w Hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Gomulińskiego królowały muzyka i taniec. W sobotę można było podziwiać zmagania par w tańcu towarzyskim w ramach współzawodnictwa sportowego Federacji Tańca Sportowego. W niedzielę swoje umiejętności prezentowali tancerze modern. Rywalizacja trwała w stylach  Hip-Hop, Jazz i Show Dance w czterech kategoriach wiekowych.  

– To impreza pełna energii i radości, a do tego popularyzuje taniec wśród dzieci i młodzieży, a nawet seniorów – w uniwersalny sposób łączy pokolenia wokół tej niezwykłej i ponadczasowej pasji. Niech energia turnieju udzieli się nie tylko jego uczestnikom, ale i wszystkim mieszkańcom powiatu – jeszcze przed rozpoczęciem imprezy mówił Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Te słowa nie były na wyrost. Gorąca atmosfera i efektowne pokazy rozgrzały publiczność. Niedzielne, wieczorne pokazy, zgromadziły wielu miłośników tańca. Jak było, możecie sprawdzić w naszej galerii.

A jak poradzili sobie reprezentanci naszego regionu? W kategorii Hip Hop Formacje do lat 14: 1 miejsce „Step & Flow” - Dance Imperium Pruszków; 4 miejsce „What’s up Crew” Dance Imperium Pruszków. W kategorii Modern Jazz/Inne Formy Tańca do 11 lat  2 miejsce „Musical Jazz Dance” Dance Imperium Pruszków; do 14 lat 2 miejsce „ Folteens” Dance Imperium Pruszków.

Pełna klasyfikacja dostępna będzie wkrótce na stronie organizatora.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dziadowska impreza nie da się zrobić lepiej bo dzieciaki i tak nie będą głosować na spadochroniarza z kobyłki.

Gość

Ta hala ostatni raz przyjęła tyle ludzi na koszykówce mazowszanki. Impreza piękna.

Gość

Pokazy taneczne super!!! Dzieciaki niesamowite ! Organizacja do bani, nie było gdzie usiąść , nie było gdzie stanąć :( za mało miejsca jak na taką imprezę . Może w przyszłym roku CDK się na coś przyda :)