24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
GLKS Nadarzyn

Sukcesy młodych siatkarek z Nadarzyna

W nadarzyńskim gimnazjum im. Św. Jana Pawła II stawiają na sport. W klasach sportowych dużą uwagę przykłada się do piłki nożnej oraz siatkówki. Najbardziej utalentowani zawodnicy mogą szlifować swoje umiejętności w klubie GLKS Nadarzyn.

16 stycznia w Nadarzynie rozegrano turniej siatkówki dla szkół gimnazjalnych. Wzięły w nim udział placówki z Gmin Stowarzyszenia zachodniego Mazowsza „Mazovia”. Rozgrywka o triumf okazała się wewnętrzną sprawą uczennic z Nadarzyna. W finale znalazły się zespoły z klasy I i II, jednak zwycięstwo przypadło młodszym siatkarkom. W pokonanym polu zostały drużyny z Leszna, Błonia, Brwinowa, Podkowy Leśnej, Michałowic i Milanówka. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł Klaudii Kłapkowskiej z Nadarzyn I. 

GLKS Nadarzyn, Beta Błonie, LTS Legionovia, Wrzos Międzyborów, Krótka Mysiadło, Sparta Nowy Dwór Maz., SMS Warszawa, Praska 30, MOS Wola Warszawa oraz UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki rywalizowały o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego w turnieju dwójek i trójek. 

W zmaganiach dwójek do walki stanęły 24 zespoły, w tym cztery ekipy z Nadarzyna. Na 5. miejscu uplasowały się Wiktoria Zantonowicz, Anna Wrońska, Maja Krzemińska, które w decydującym spotkaniu pokonały swoje koleżanki – Antonię Dośpiał, Wiktorię Leśniewicz i Amandę Chrostek.

Bezapelacyjny triumf w kategorii trójek odniósł zespół TERM 2000 GLKS Nadarzyn. W grupie młode siatkarki okazały się najlepsze. Kolejne spotkania również kończyły się wyraźnymi triumfami. W meczu półfinałowym nadarzynianki zdominowały Spartę Grodzisk Mazowiecki –  21:9. GLKS grający w składzie: Kinga Wrońska, Julia Kielak, Julia Brzeczkowska oraz Julia Głodek był nie do zatrzymania. W finale siatkarki z Nadarzyna nie pozostawiły żadnych złudzeń drużynie MOSu Warszawa. Wygrały zdecydowanie – 21:10.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

BRAWO!!! Trzeba się chwalić i cieszyć!!!Byle tak dalej( nie zważając na zawistników i zazdrośników)!!!

Gość14

nisko mierzą jak się chwalą sukcesami w kategorii trenujący pokonał nietrenującego.