24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
GLKS Nadarzyn

Sukces młodego zawodnika z Nadarzyna

Tomasz Trzaskowski (GLKS Nadarzyn) wygrał I wojewódzki turniej kwalifikacyjny kategorii kadet w tenisie stołowym, który został rozegrany w Warszawie. – To duży sukces Tomka – mówi trener młodego zawodnika.

Trzaskowski wyśmienicie rozpoczął zmagania w nowym sezonie. Łącznie wygrał pięć spotkań, w których stracił tylko cztery sety. W finale nie dał szans zawodnikowi z Piaseczna i mógł świętować awans do turnieju ogólnopolskiego. – Tomek odniósł bardzo duży sukces. Warto wziąć pod uwagę fakt, że to jego pierwszy rok w rywalizacji w kategorii kadetów. Przyszło mu grać z zawodnikami starszymi o rok i znakomicie sobie poradził. Teraz czekają go zmagania w ogólnopolskim turnieju, który odbędzie się 22-24 września w Krośnie – przedstawia Piotr Napiórkowski, trener sekcji tenisa stołowego w GLKS Nadarzyn.

Szkoleniowiec podkreśla, że Trzaskowski nie raz pokazał potencjał. – W zeszłym sezonie wraz z Maksem Nawarskim zajęli trzecie miejsce w Polsce w mistrzostwach szkół podstawowych. Indywidualnie Tomek plasował się w gronie 16 najlepszych młodzików w Polsce – mówi Napiórkowski.

W Warszawie Trzaskowski rozpoczął nowy rozdział w karierze. Starty wśród kadetów to „inna para kaloszy” niż rywalizacja w młodzikach. – Kadet to zawodnik, który przeszedł selekcję i jest dobrze przygotowany do rywalizacji. Często tenisiści szkoleni są w ośrodkach sportowych w Gdańsku i Drzonkowie. Wśród kadetów o wyniku decydują umiejętności. Cieszy nas sukces Tomka, bo w wakacje ciężko pracował. Był na czterech obozach, a teraz trenuje dwa razy dziennie – zaznacza trener nadarzyńskiej drużyny. 

Z pewnością osiągnięty wynik cieszy Trzaskowskiego, ale ten zachowuje spokój. – Największy sukces jeszcze przede mną – zapewnia młody tenisista.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Djt

Gratulacje :)

Gość

Brawo! Gratulacje!