29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

archiwum

Start lodowiska z lekkim poślizgiem

Na start pruszkowskiej ślizgawki trzeba poczekać jeszcze kilka dni. Tafla ślizgawki nie jest jeszcze gotowa.

W miniony poniedziałek informowaliśmy, że lodowisko w Pruszkowie ma wystartować 20 grudnia. Sprawdziliśmy zatem jak idą przygotowania, do uruchomienia ślizgawki. – Pojawiły się problemy związane z tzw. mrożeniem suchym. Tafla nie jest jeszcze gotowa. Ale sytuacja jest dynamiczna. Liczymy na to, że w piątek lodowisko będzie już gotowe – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Na jakich zasadach będzie działała ślizgawka w przy Szkole Podstawowej nr 2? Lodowisko ma być czynne przez siedem dni w tygodniu w godz. 8.00 – 20.00. Obok będzie działać wypożyczalnia sprzętu, gdzie za niewielkie kwoty będzie można wypożyczyć sprzęt. Warto podkreślić, że korzystanie ze ślizgawki będzie bezpłatne. – Jeśli popołudniowa i wieczorna frekwencja będzie duża, to nie wykluczamy wydłużenia godzin pracy lodowiska do 21.00 – zaznacza Landowski. 

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do okolicznych ślizgawek, w Pruszkowie nie będzie wyznaczonych godzin dedykowanych szkołom. W sąsiednich gminach lodowiska od poniedziałku do piątku dostępne są dla wszystkich mieszkańców dopiero od godz. 16.00. – My nie rozgraniczamy tego między szkoły a mieszkańców. Oczywiście będziemy zachęcać nauczycieli do organizowania lekcji wychowania fizycznego na lodowisku, ale mamy świadomość, że nie każdy umie jeździć na łyżwach – mówi nam wiceprezydent Pruszkowa.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wpredia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

silver

Rowery w październiku, lodowisko w kwietniu. Pruszków i tyle.

Gość

Motyla noga znowu ,,niedasie,, a może latem ,, dasie,,? Buhaaaaa

Gość

W Pruszkowie jak zwykle same problemy. Skad mogli wiedziec ze w grudnii bedzie zima. Mniejsze miejscowosci maja lodowiska a tu po staremu. Drazni mnie juz ta niemoc i nic nie robienie. Miasto tak blisko stolicy a nic tu nie ma.

Gość

TRZYMAJCIE MNIE LUDZIE ......... WSTYD NA CAŁĄ OKOLICE

Gość

A za kilka dni będzie temperatura na "+" i Janek nam odpowie: Sory aura mi nie sprzyja. Najbliższa ślizgawka w Warszawie.

Gość

miało być tak piękne , a wyszło jak zawsze

Gość

Jak na złość dzisiaj temperatura na minusie i nie ma co zrzucić. Czyli po prostu NIE DA SIE.

nieDasie

ha ha ha ha ha ha

och

jakas szatnia? szafki? cokolwiek gdzie mozna zostawic buty? plecak, termos?

Głos

...ehhh biedny Pruszków,duch CO JA MOGJE,NIC NJE MOGJE,NJE DA SIEM! Zalągł się tu jak choroba na zdrowym ciele i niszczy to miasto...Dopóki siedzi tam kilku Magystruf nic się tu nie zmieni...

rasul allah

jak co roku, wszędzie już działają lodowiska nawet te na potuliku, a ci się nie oga wyrobić.

Alchemik

Szczerze mówiąc trochę ryzykowne jest dla nauczyciela WF prowadzenie zajęć na lodowisku. Trzeba zapewnić dzieciom stosowne kaski, ochraniacze itd. bo jakby przytrafił się niebezpieczny wypadek o który na lodzie nie trudno tj. pośliźnięcie i rozbicie głowy o lód lub przypadkowe zwichnięcie/złamanie to nauczyciel będzie za to odpowiadał. A że czasy takie że ludzie coraz bardziej roszczeniowi to zaraz larum wzniosą w mediach. Więc lepiej mimo chęci niech się za to nie zabierają dla własnego bezpieczeństwa.

Marek

Lodowisko z prawdziwym zapleczem technicznym ( mowie tu o m.in przebieralni, sprzęcie technicznym do czyszczenia powierzchni lodowiska) jest w Błoniu i w Grójcu to w Pruszkowie to zwykła ślizgawka . Jeśli nie wierzycie jedziecie sobie do Błonia to się przekonacie