16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


pzpn.pl

Stanisław Terlecki nie żyje

Zmarł Stanisław Terlecki - były reprezentant Polski i piłkarz takich klubów jak Legia Warszawa czy New York Cosmos. Przez lata mieszkał w Piastowie i Pruszkowie.

28 grudnia wiadomość o śmierci Stanisława Terleckiego przekazał na swoim twitterze Zbigniew Boniek.

Jak udało się ustalić portalowi „sportowefakty.wp.pl” piłkarz nie zmagał się z żadną chorobą, a jego odejście spowodowane było wieloletnim wycieńczeniem organizmu. Zmarł w czwartek rano we własnym łóżku.

Stanisław Terlecki karierę rozpoczął w 1973 r. w Polonezie Warszawa. Stąd trafił do warszawskiej Gwardii, a następnie do ŁKS Łódź.

Terlecki grał również w reprezentacji gdzie w latach 1976-89 rozegrał 29 spotkań i strzelił 10 bramek.

Piłka słuchała się go jak żadnego innego piłkarza. Terlecki był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy. Niestety kariery nie zrobił. Terlecki był królem życia. Tak o nim mówiono. Wszytko przez zamiłowanie do rozrywek.

Po zakończeniu kariery wydał książkę „Pele, Boniek i ja”.     

Stanisław Terlecki od urodzenia mieszkał w Piastowie. Tu również chodził do szkoły. W ostatnich latach mieszkał jednak w Łodzi, gdzie 2,5 roju temu przeprowadził się z Pruszkowa.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

mieszkał w Podkowie na Borsuczej

Gość

Mieszkał na ul. Reja w Piastowie, na ulicy trenował i walił piłką o swoją bramę posesji, dobrze pamiętam. Pamiętam rodziców i jego siostrę i dobrze ich znałam. Rodzice sprzedali dom jak był dorosły i przeprowadzili się do Łodzi. Nie wiedziałam , że był rozrywkowy a raczej spokojny. Szkoda, że tak skończył życie.

Gość

O ile pamiętam mieszkał w piastowie, podkowie, pruszkowie na kopernika. Trenerem glks był juniorów - świetny gość. Rok 1994 kiedy przywoził na treningi piłki adidasa swoim jaguarem...

Gość

Do 123 - Niestety źle pamiętasz. Mieszkał w Pruszkowie i to przed przeprowadzką do Łodzi.

AChujMnieTo

a taki chłopak młody był

Gość123

O ile dobrze pamiętam to nie mieszkał w Pruszkowie tylko w Podkowie Leśnej, tam bywałem na kilku imprezach z Nim i Jego rodziną

fan

O tym zamiłowaniu do rozrywek do bym darował, naprawdę. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii, jeśli chodzi o technikę, nikt mu nie dorównywał. Poza tym inteligentny, oczytany facet, świetny partner do rozmowy. W czasach komuny, gdy inni pokornie chowali głowy w piasek, on otwarcie mówił co myśli. To jedna z przyczyn, dlaczego naprawdę wielkiej kariery nie zrobił. Cześć Jego pamięci.

Kibic

Był też trenerem i prezesem GLKS Nadarzyn. Jego syn też był dobrym piłkarzem