24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
pixabay

Sportowa zabawa w Nadarzynie

W Nadarzynie dopracowują ostatnie szczegóły przed sobotnim (8 kwietnia) ogólnopolskim turniejem mini-siatkówki dziewcząt z rocznika 2007. Dla wielu uczestników może to być pierwszy krok na sportowej drodze.

W Nadarzynie ponownie zagości siatkówka. 12 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żółwińskiej 41 rozegrano ogólnopolski turniej dwójek. Tym razem dziewczynki będą rywalizowały w pojedynkę. Niektórzy podrapią się po głowie i zwrócą uwagę, że siatkówka to sport drużynowy. Będą mieli w tym 100 proc. rację. A więc - dlaczego tak? – Dla większości z uczestniczek będą to pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie. Chcemy, żeby dziewczynki miały możliwość poznać dyscyplinę i spróbować swoich sił. Będzie to bardziej zabawa niż sport. Liczymy, że za rok część z nich nadal będzie chciała grać w siatkówkę i rozpocznie swoją sportową przygodę – tłumaczy Damian Krzemiński, organizator turnieju.

Hala GOS wypełni się żądnymi sportowych wrażeń. – Spodziewamy się 100 uczestników z całej Polski. Dziewczęta będą rywalizowały na mniejszych boiskach. Długo zastanawialiśmy się nad sposobem rozegrania turnieju. W końcu uznaliśmy, że najlepiej będzie podzielić je na grupy. Podczas turniej zostanie rozegranych blisko 500 meczów – mówi Krzemiński.

Na najlepszych czekają nagrody. Dla zwycięzcy przygotowano 48-centymetrowy puchar. Początek rywalizacji w turnieju „singli” w sobotę 8 kwietnia o godz. 10.00 w nadarzyńskiej hali GOS.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kolejna super inicjatywa siatkowki z GLKS NADARZYN i maja rozmach. Tylko sie od nich uczyc.