29° Piątek
17 Sierpnia

Sob

Nie
UKS Sparta Facebook

Smolińska i Steć z brązowymi medalami

Wrotkarze UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki wystąpili w IX Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy. Po medale sięgnęły Barbara Smolińska i Amelia Steć.

W trzecią sobotę sierpnia do Gdańska zjechali wrotkarze nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Było niezwykle gorąco! Tylko w maratonie (42,23 km) do mety dojechało 231 zawodników.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć talentów z Grodziska. Jako pierwsza zawodniczka Sparty w historii w maratonie wystartowała Barbara Smolińska (na zdjęciu numer 146), która w klasyfikacji generalnej zajęła 104. miejsce. Jednak w swojej kategorii wiekowej była trzecia, co dało jej brązowy medal mistrzostw Polski juniorów B. Smolińska pokonała dystans 42 km w 1:30:23.

Znakomicie na 10 km poradziła sobie Amelia Steć, która zajęła 3. miejsce wśród kobiet z czasem 22,42. Zawodniczka Sparty jako dziewiąta przekroczyła linię mety. A pierwszy był... trener grodziskich zawodników Sławomir Chmura. Nasz olimpijczyk z Vancouver pokonał dystans w 22,30. Ewelina Kozerska minęła metę jako 32, a wśród kobiet była 14.

W półmaratonie zaprezentował się Mateusz Godlewski. Wrotkarz Sparty zajął 15. miejsce.

Po maratonie zawodnicy Sparty udali się do Opola, gdzie trenowali już nie na torze, ale na lodowisku. W wolnych chwilach poznawali uroki miasta położonego nad Odrą.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz