29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Pixabay

Siłacze zmierzą się w Pruszkowie

19 maja w obiekcie sportowym przy ul. Kazimierza Lisieckiego 1 w Pruszkowie odbędą się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc pod rangą federacji WRPF – World Raw Powerlifting.

Celem zawodów jest popularyzacja aktywności ruchowej jako formy zdrowego stylu życia oraz propagowanie takiej dyscypliny siłowej jak wyciskanie sztangi leżąc. W zawodach mogą uczestniczyć członkowie klubów sportowych, stowarzyszeń oraz zawodnicy nie zrzeszeni, bez licencji. Wszyscy rywalizują bez koszulek specjalistycznych i bez opasek na łokcie. A żeby zaliczyć wyciśnięcie ciężaru pośladki zawodnika muszą mieć stały kontakt z ławeczką, wolno jedynie oderwać od ziemi pięty i głowę.

Siłacze będą rywalizować w kilku kategoriach: open Absolut Men, Open Absolut Women, Open Służb Mundurowych, Niepełnosprawnych, Wiekowych. Przewidziano też kategorie wagowe, jednak odbędą się one jeśli w danej kategorii wystartuje przynajmniej czterech zawodników.

Gościem specjalnym zawodów będzie Michał Rudziński-Polak, który jako jedyny wycisnął sztangę o wadzę 290 kg (bez koszulki specjalistycznej), prezydent federacji WRPF Polska Andrzej Kocyła oraz Dominika Tajner Wiśniewska - przygotowująca się na wyprawę w Himalaje. 

Start zawodów o godz. 10.00.

Więcej informacji znajdziecie na facebooku: Mistrzostwa Polski Raw WRPF.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A może by tak do roboty???

Gość

Do Kkk... żeby spotkać takiego wieśniaka jak Ty!

Kkk

A ta wieśniara Tajnerowa po co ?

Glaca

A Pudzian wpadnie? Byloby milo...

Głos

Podobno za 1sze msc dresik adasia,koszulka naja,buty riboka i skarpetki puma!!! A w żiri jarek masa z chłopakam...Bardzo ambitny 'sport'

Gość

"Brązowy medal przypadł w udziale Dariuszowi Wdowińskiemu, który w wadze + 125 kg uzyskał wynik 300 kg." Wynik z przed lat, nie wiele ale zawsze więcej niż 290 kg

Olaf

Jak wyciskać to tylko ujemny

Gość

Czy w zawodach wezmą udział Masa i B. z grupy mutantów? Obaj zawsze miłe widziani!