29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Bolo Skoczylas

PZKol straci tor w Pruszkowie?

Największy wierzyciel Polskiego Związku Kolarski, Mostostal Puławy, chce odzyskać w wielomilionowy dług i nie wyklucza licytacji welodromu w Pruszkowie.

Trudno zliczyć, która to już fatalna wiadomość dotycząca PZKol. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że do siedziby Polskiego Związku Kolarskiego w Pruszkowie wkroczył komornik, teraz pojawiły się jeszcze gorsze wieści. Okazuje się, że pod młotek może trafić siedziba Związku, czyli pruszkowski welodrom przy ul. Andrzeja.

O takiej możliwości w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl mówił Tadeusz Rybak, prezes Mostostalu Puławy, któremu PZKol winien jest 10 mln zł. – Czekałem przez 10 lat na uregulowanie zaległości, dług z odsetkami przekroczył 10 milionów złotych, kocham kolarstwo, sam inwestuję w ten sport, jako sponsor, sporo też prywatnie jeżdżę na rowerze, ale nie mogę dłużej czekać – stwierdził. – Dlatego niestety wcześniej czy później dojdzie do licytacji toru kolarskiego. Innego wyjścia nie ma. Mam to ustalone z komornikiem – zaznaczył na łamach WP SportoweFakty.

Ewentualna licytacja welodromu oznacza nie tylko, że PZKol straci siedzibę. Tor kolarski w Pruszkowie to jedyny tego typu obiekt w kraju. Miejsce do treningów stracą więc przede wszystkim zawodnicy. Pod znakiem zapytania stanie też organizacja przyszłorocznych mistrzostw świata, które miały odbyć się właśnie na pruszkowskim torze.

Przypomnijmy też, że kłopotów jest więcej. Po wycofaniu się głównego sponsora, wybuchu afery obyczajowej i oskarżeń o molestowanie seksualne, wstrzymaniu finansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, postępowanie w sprawie PZKol prowadzi prokuratura. Śledczy sprawdzają czy doszło do „nadużycia udzielonych uprawnień lub niedopełnienia ciążących obowiązków w latach 2010 – 2017 w Pruszkowie przez osoby obowiązane na podstawie przepisu ustawy do zajmowania się sprawami majątkowymi Polskiego Związku Kolarskiego oraz wyrządzenia w ten sposób w mieniu Polskiego Związku Kolarskiego szkody majątkowej w wielkich rozmiarach”.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do darek A co ma PiS do tego? Zarządza tym obiektem, mianował prezesika! może? Wybudował go ?

Darek

PiS sie skisl !!! Fuj

Rado

Temat ten jest teraz w Radio Zet. Warto posluchac!

Głos

- Powiedz mi, po co jest ten TOR KOLARSKI? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten TOR? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest TOR na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym TOREM? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest TOR społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

Roman

Dobrze niech zamkną jak najszybciej. Może w końcu przyjeżdżający do Pruszkowa kolarze zaczną respektować zakaz jazdy rowerem po 17 stycznia. Tam jest przynajmniej kilka znaków tego zakazu i nikt ich nie respektuje. Po co nam to utrudnienie w mieście?

Gość

a baby do garów

Iwona

PiS wypad z Polski !!!

Jola

Odczepic sie oblesne Pisiory od Darka! PiS sie skisl !!!

Rado

Rakowiecka dla Prezesa PKOL !

Gość

Do Daro . A ty do Tworek.

Gość

TAKI SAM LOS CZEKA CD.

Gość

tak samo będzie z górką żbikowską. zamiast zrobić zjazd narciarski jak na szczęśliwicach to chcą tam zrobić tor do zbiegania z góry w dmuchanych piłkach. Czyli znowu chcą zainwestować w coś nietypowego, niepopularnego, i za 2 lata będzie problem.

Daro

Porazka. PiS do gazu!!!

Gość

Zrobić tam bazarek i po problemie.

Gość

Tak sie konczy zarzadzanie przez pereelowski beton. To samo w psm czy innych instytucjach lokalnych lacznie z um.

Gość

A pamietam te huczne otwarcie! Wladze zapowiadaly, ze obiekt bedzie duma miasta i beda sie na nim odbywaly nie tylko imprezy sportowe. Nie minal rok czy dwa, a juz pomiedzy kostka brukowa na parkingu wokol areny zaczela wyrastac trawa. Drewniany tor z sosny syberyjskiej wymagal kosmicznych nakladow finansowych na prawidlowe utrzymanie, ale wazne, ze odbyl sie wiec polityczny na otwarciu. To samo bedzie przy groteskowym centrum kultury, ktore, podobnie jak tor kolarski, jest w fatalnym miejscu z beznadziejnym dojazdem i bedzie kolejnym koszmarkiem Pruszkowa juz przypominajacego jakies azjatyckie miasto rodem z Turkmenistanu - piekny stadion, centrum handlowe, centrum kultury, a na ulicach syf, dziury, a jedyne sensowne inwestycje wykonuja panstwowe spolki (autostrada, drogi wojewodzkie, kolej).

Gość

Ten tor kolarski to wielka porażka !!! Rodził się w bólach jak szpital na Wyględówku. Kolarstwo torowe to sport mało widowiskowy nie cieszący się jakimkolwiek zainteresowaniem.

Gość

No to już widzę tą długą kolejkę chętnych na ten tor ....:)

As

Według mnie nie powinniście oceniać licytacji i używać określeń "fatalna wiadomość dotycząca PZKol". To bardzo dobra wiadomość- skoro Związek nie poradził sobie w spełnianiu swojej roli to należy go zamknąć, majątek sprzedać czyli szukać kogoś kto zaopiekuje się tym obiektem. Może po prostu kolarstwo w Polsce nie zasługuje na tak kosztowne i drogie obiekty bo nie wzbudza aż tak wielkiego zainteresowania aby było w stanie funkcjonować. Może zamiast inwestować w zawodowe kolarstwo lepiej inwestować w rekreacyjną jazdę na rowerze większości obywateli?