13° Poniedziałek
24 Września

Wt

Archiwum

Puchar Świata w Pruszkowie

Na początku listopada do Pruszkowa zawitają najlepsi kolarze torowi na świecie. Welodrom przy ul. Andrzeja zamieni się w arenę zmagań Pucharu Świata.

Pruszkowski tor kolarski nie raz gościł zawodników, którzy rywalizowali w krajowych zawodach. Puchar Świata, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada to zupełnie inny kaliber. Wielkie święto kolarstwa torowego i szansa na promocję polskiej marki. Do Pruszkowa zawitają kolarze z 50 krajów.

Puchar Świata to także określone wymagania dla organizatorów, którzy chcą zapewnić zawodnikom, ale i kibicom jak najlepsze warunki. Obecnie trwa cyklinowanie toru. Dzięki temu będzie on bardzo szybki, co wielu zawodnikom pozwoli walczyć o pobicie życiowych rekordów. Planowana jest również modernizacja oświetlenia.

W listopadzie w Pruszkowie należy spodziewać się najlepszych kolarzy torowych na świecie. –  Zawodnicy startujący w Pucharze Świata wcześniej w sezonie letnim musieli zdobyć odpowiednią liczbę punktów rankingowych, żeby móc reprezentować swój kraj. Nie ma tutaj ludzi z przypadku, dlatego każda edycja pucharu jest mocno obsadzona, a zwycięstwo w niej prestiżowe – tłumaczy Krzysztof Maksel, dwukrotny wicemistrz Europy i zdobywca Pucharu Świata na 1 km w Cali. –  Niestety podczas edycji w Pruszkowie nie będzie rozgrywany wyścig na 1 km że startu zatrzymanego. Szkoda, bo właśnie w tej konkurencji dwukrotnie zdobyłem tytuł zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Nie mniej jednak, start w tak prestiżowej imprezie, na własnym torze to niesamowite przeżycie, którego zazdrościłem wszystkim reprezentantom krajów, w których odbywały się poprzednie edycje. Z niecierpliwością czekam aż zobaczę wypełnione po brzegi trybuny pruszkowskiego toru i obiecuję, że dam z siebie wszystko żeby tej publiczności nie zawieść – dodaje. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Warszawiak

Piękny obiekt mecz reprezentacji w siatkówce się prosi

Gość

Kolarstwo? Niestety słabo przyciąga kibiców. proponuję mecz reprezentacji w piłce nożnej nawet do lat 21 ( elimanacje) nawet i towarzyski podejrzewam że 80 % miejsc by było zapelniajych

brwinowianin

dobrze że ten tor nie znajduje się pod administracją burmistrza Kosińskiego ponieważ wówczas w ogóle nie byłby sprzątany, a na łukach byłby piach ...BO TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA BRWINÓW !

Głos

Ocho kodziarska swołocz wściekła po występie Pana Pietrzaka...Tak ma być!

Gość

Taaa tylko kto o tym będzie wiedział Promocja jeszcze raz promocja i promocja Plakaty, kablówka itp

Kwass

Może z tej okazji uporządkują teren woku toru. W czasach świetności przynajmniej tak było przed zawodami. Puźniej już nikomu nie zależało i przez długi czas były nie wykoszone trawniki, śmieci porozwalane ogrodzenia i latarnie.

PiS

Taki piękny obiekt można go wykorzystywać do potkań modlitewnych i do spotkań z Polskim Bardem Panem Janem Pietrzakiem który z gitarą opowie o wielkich czynach naszego Naczelnika Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego który z bronią w ręku walczył z komuną.