24° Piątek
25 Maja

Sob

Nie
Maciej Bochnowski

Puchar Polski na torze kolarskim

Kolejne emocje na pruszkowskim welodromie. W dniach 12-14 kwietnia na torze przy ul. Andrzeja odbędą się zawody Pucharu Polski w kolarstwie torowym oraz eliminacje do mistrzostw Polski omnium juniorów.

Pierwsi kolarze na arenie zaprezentują się w środę o 16.00. Na początek przewidziano rywalizację w sprincie drużynowym. W czwartek i piątek start zmagań o 9.00 – W zawodach uczestniczyć będą zawodnicy i zawodniczki z kategorii Elita, Młodzieżowiec, Junior oraz drugoroczna Juniorka Młodsza. Wszystkie konkurencje zostaną rozegrane w formule Open. Dodatkowo, jako oddzielny wyścig, odbędzie się Omnium Juniorów jako eliminacja do Mistrzostw Polski. We wszystkich konkurencjach z wyjątkiem Omnium Juniorów mogą startować zawodnicy zagraniczni. 3-dniowe zmagania uwzględniają następujące konkurencje: sprint drużynowy, wyścig drużynowy na dochodzenie, sprint, keirin, omnium, madison – podaje Patrycja Sitarska z Polskiego Związku Kolarskiego.

Zawody będą miały wyjątkowy charakter dla juniorów, którzy powalczą w eliminacjach mistrzostw Polski. Awans uzyska 20 kolarzy z największą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Wstęp na imprezę jest wolny.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz