13° Poniedziałek
24 Września

Wt

Karate Klub Pruszków Facebook

Przywieźli medale z mistrzostw Polski

Zawodnicy Karate Klub Pruszków nie zawodzą. Z mistrzostw Polski w karate tradycyjnym, które odbyły się w Sopocie przywieźli dziewięć medali.

Karate Klub Pruszków po raz kolejny zaznaczył swoją obecność wśród najlepszych zespołów karate w kraju. Mistrzostwa Polski w Sopocie były okazją do rywalizacji seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych. Nie brakowało ciekawych pojedynków i efektownych zwycięstw zawodników z Pruszkowa.

Złoty medal w fuku-go wywalczył Damian Pawlik, który w maju zajął 3. miejsce w VII edycji Pucharu Europy. Tuż za jego plecami uplasował się klubowy kolega – Maciej Szcząchor. Jednak Pawlik nie zadowolił się wywalczeniem jednego medalu. W kumite stanął na drugim stopniu podium. Lepszy był tylko Dawid Rojowski reprezentujący Kluczborski KK. – Damian zaprezentował się z dobrej strony i wygrał walkę z Damianem Stasiakiem, który ma za sobą występy w UFC – mówi Łukasz Klimczewski z Klubu Karate Pruszków.

Do swojego dorobku Pawlik dołożył jeszcze brąz w ko-go kumite. Wraz z drużyną zajął trzecie miejsce w kumite. Oprócz Pawlika startowali Maciej Medyński, Kajetan Słowikowski i wspomniany wcześniej Szcząchor. Z brązowego medalu w starcie indywidualnym może się również cieszyć Medyński.

Kolejny dobry występ zanotowała Aleksandra Gorzka. – W karate tradcyjnym nie ma kategorii wagowych. Gorzka nie jest najcięższa, ale znakomicie sobie radzi. W Sopocie wygrywała walki efektownie i przed czasem – podaje Klimczewski. Do złota niewiele zabrakło. Gorzka zdobyła dwa srebrne medale: w kata i fuku-go. Do tego dołożyła brąz w kumite.

Pruszkowscy karatecy zdobyli łącznie dziewięć medali. Startowali nie tylko seniorzy, ale i juniorzy. Młodym zawodnikom z Pruszkowa nie udało się stanąć na podium. Karate Klub po raz kolejny pokazał, że liczy się na krajowym podwórku. – Pruszków od dekady jest w krajowej czołówce. Karate tradycyjne w Polsce osiągnęło wysoki poziom. Dużą rolę odegrało zastosowanie dobrych rozwiązań systemowych i szkoleniowych. Po 15-20 latach to procentuje – wyjaśnia przedstawiciel Klubu Karate Pruszków.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Oby więcej takich dobrych informacji o Pruszkowskim sporcie

ggg

o wiedze ze caly klub dostal polecenie pisania komentarzy. to takie typowe dla KT. sami o sobie dobrze mowia, reszta ich wogole ignoruje w swiecie karate

Gość

Wytrwałość, wytrwałość i jeszcze raz wytrwałość .... tego uczą sztuki walki.... budo .... czapki z głów

Gość

Serdecznie gratuluję wspaniałym sportowcom, którzy od blisko 20 lat odnoszą sukcesy na najbardziej prestiżowych imprezach świata, rozsławiając swój klubu i miasto Pruszków! Tak trzymać!

Gość

Gratulacje dla Sensei Jurka za Taką Ekipe.

Gość

Brawo

Gość

Gratulacje, super starty!!! Dla hejterow, weźcie się do roboty misie

zachar

karate z którego cały świat karate sie śmieje i ignoruje.