Sob

Nie

Archiwum

Porażka Znicza Basket

Znicz Basket Pruszków przegrał z GKS-em Tychy 68:79 w spotkaniu 21. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn.

Tyszanie oddali mniej rzutów, ale byli skuteczniejsi i to był klucz do zwycięstwa. Znicz Basket zaczął zdecydowanie i prowadził 15:10, ale goście zdobyli 12 punktów z rzędu i nie roztrwonili przewagi. Gospodarze próbowali, starali się, jednak bez efektu. W drugiej kwarcie byli blisko –  25:28, ale po upływie pięciu minut GKS powiększył przewagę – 37:25.

W trzeciej odsłonie Znicz Basket Pruszków walczył zawzięcie i po trójce Stopierzyńskiego było 45:46. Powtórzył się scenariusz z poprzedniej odsłony. GKS szybko odskoczył i wypracował bezpieczną przewagę – 55:47. Czwarta odsłona pod dyktando przyjezdnych z Tych.

Znicz Basket Pruszków przegrał trzynasty mecz w sezonie.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Mikołaj Stopierzyński – 21.

MKS Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy 68:79 (21:26, 14:15, 19:16, 14:22)