24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Tomasz Barczyński

Pogoń podejmie wicelidera

Do Grodziska Mazowieckiego przyjedzie wicelider IV ligi (grupa południowa) Mszczonowianka Mszczonów. Pogoń stanie przed trudnym zadaniem, ale będzie walczyła o trzy punkty.

Mszczonowianka na wyjazdach gra w kratkę, a Pogoń u siebie... też. Wicelider zdobył w meczach wyjazdowych sześć punktów w czterech meczach, zespół Mateusza Miłoszewskiego ma taki sam bilans tyle, że na własnym boisku. Jednak w ostatnich dwóch kolejkach Pogoń wywalczyła tylko punkt. Tydzień temu zremisowała na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 1:1. Z wiceliderem grodziszczanie zapowiadają walkę o pełną pulę. – Mamy na tyle silny zespół, że upatrywać szansy na sukces powinniśmy we własnej dobrej grze. Jestem przekonany, że rywale doskonale wiedzą jakie są nasze mocne i słabsze strony i do tego meczu, podobnie jak my, przygotują się solidnie –  podaje Tomasz Barczyński, przedstawiciel Pogoni.

W ubiegłym sezonie zespół z Grodziska rozdawał karty w IV lidze. Był o krok od awansu, ale w barażu przegrał z Victorią Sulejówek. Obecnie Pogoń jest piąta w tabeli i do liderującej Pilicy Białobrzegi traci sześć punktów. – Wyniki jakie osiągamy w tej rundzie są efektem lepiej lub gorzej wypełnianych założeń trenera na dany mecz. Ostatnie spotkanie w Białobrzegach pokazało, że zespół potrafi bardzo dobrze zagrać taktycznie i stwarzać doskonałe sytuacje pod bramką rywali. Jeśli część z nich uda się wykorzystywać to zapewniam, że i wynik będzie korzystny. Cel na ten sezon jest podobny do tego w ostatnich rozgrywkach – walka o awans. Aby skutecznie rywalizować  w wyrównanej stawce rywali – musimy wygrywać – wyjaśnia Barczyński.

Pogoń zagra z Mszczonowianką Mszczonów 7 października o 15.00.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz