24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Paweł Żukowski

Pogoń świętowała 95-lecie

Fantastyczne obchody 95-lecia istnienia Grodziskiego Klubu Sportowego Pogoń. Fani piłki nożnej nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Pogoń ma bogatą historię, która została wspaniale udokumentowana. Z okazji jubileuszu przygotowano pamiątkowy album GKS Pogoń 1922-2017, w którym znalazło się blisko 200 fotografii. Kibice mogą również podziwiać galerię plenerową na budynku przy Mokronoskich 4.

Niedzielna (1 października) uroczystość była wyjątkowa. O 10.00 ze stadionu Pogoni nastąpił wymarsz pocztu sztandarowego wraz z wychowankami i sympatykami klubu, o 10.30 wszyscy wzięli udział we mszy św. w kościele Świętej Anny.

A następnie centrum obchodów 95-lecia stał się stadion Pogoni, na którym grodziski zespół spotkał się z Legią Champions. W barwach Pogoni zagrali zasłużeni dla klubu gracze. Z kolei w barwach Legii nie brakowało znanych twarzy m.in. Marek Jóźwiak, Cezary Kucharski, Piotr Włodarczyk czy Leszek Pisz.

Do Grodziska przybył również prezes mistrza Polski Dariusz Mioduski, wśród gości był Bohdan Łazuka. Podczas uroczystości nie zabrakło wyróżnień dla osób zasłużonych dla Pogoni.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

lennox

Właśnie przypomniało mi się, że "nie tak dawno" brałem udział w turnieju oldbojów z okazji ... 70-lecia Pogoni. Pogoda była paskudna, wiało i lało. Przy okazji pozdrawiam kolegę, sapera z Kazunia, Włodka ŻEGLIŃSKIEGO !