13° Poniedziałek
24 Września

Wt

Maciej Bochnowski

Paluchowski odchodzi ze Znicza

Adrian Paluchowski opuszcza Pruszków. Nowym pracodawcą napastnika będzie I-ligowca Pogoń Siedlce. Ze Zniczem pożegnają się również Aleksander Jagiełło i Tomas Borek.

Popularny „Paluch” do zespołu żółto-czerwonych trafił przed sezonem 2016/2017. Dla napastnika był to powrót na stadion przy Bohaterów Warszawy. Paluchowski grał w Znicz w latach 2008-2009 i 2012-2014. Zbierał doświadczenie na boiskach ekstraklasy, gdzie w barwach Legii Warszawa i Bruk-Betu Nieciecza rozegrał 30 spotkań.

Paluchowski miał być główną strzelbą Znicza. Jego bramki nie pomogły jednak utrzymać zespołu w Nice 1 lidze. Snajper zdobył dziesięć goli w 31 meczach. Pożegnał się z zespołem i w nowym sezonie będzie bronił barw Pogoni Siedlce, z którą podpisał dwuletnią umowę. 

Jak udało nam się dowiedzieć, ze Zniczem pożegna się również Aleksander Jagiełło. 22-letni pomocnik gra w Pruszkowie od rundy wiosennej sezonu 2015/2016. W minionym sezonie był kluczową postacią żółto-czerwonych. Jego dobra postawa została dostrzeżona przez inne kluby i zimą Jagiełło przebywał na testach w Wiśle Kraków, ale ostatecznie nie trafił na Reymonta.

W przyszłym sezonie w Zniczu nie zobaczymy również Tomasa Borka. 31-letni Czech występował w Pruszkowie zaledwie pół roku.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

I bardzo dobrze.

rado

Paluchowski aut. Nuda i slabizna

Gość

Kiedyś było prywatne miasto, teraz jest prywatny klub.

Jasnofic.

No i sara się zgadza. Tzn. prezes sprzedał to co miał sprzedać, najlepsi pewnie ambicje mieli większe ale sobie wcześniej transfery podklepali. Teraz tułaczka przez 5 lat na zapleczu ekstr.. tzn I ligi i potem znowu to samo. Ostatnio jak tak było to się doczekaliśmy trybuny - może teraz druga postawią :D