27° Piątek
21 Września

Sob

Stowarzyszenie Projekt Brwinów

Nocna masa krytyczna przejedzie ulicami Brwinowa

Skoro czerwiec i Noc Świętojańska, to nie może zabraknąć nocnej masy krytycznej na ulicach Brwinowa. Wspólny przejazd rowerzystów pod osłoną nocy już 22 czerwca.

To już kolejna edycja nocnej masy krytycznej w Brwinowie. Poprzednie również odbywały się w Noc Świętojańską i przyciągały wielu amatorów dwóch kółek. W ubiegłorocznej nocnej masie wzięło udział ponad 140 osób, w tym także dzieci. Nocny przejazd zabezpieczała policja, rowerzyści wyposażeni byli w odpowiednie oświetlenie i odblaski, co sprawiało, że sam ich widok robił spore wrażenie.

Nie inaczej ma być w tym roku. Masa ruszy w piątek, 22 czerwca, z rynku w Brwinowie. Początek o godz. 21.00. Trasa ulicami Brwinowa liczy 9,8 km. Na zakończenie przewidziano małą integrację. – Tradycyjny wieczorny przejazd kolumny rowerzystów ulicami Brwinowa zakończymy świętojańskim ogniskiem nad wodą. Nie zapomnijcie o oświetleniu rowerów! Zapraszamy i szykujemy niespodziankę – zachęcają organizatorzy.

Udział jest bezpłatny. Wszystkie informacje o wydarzeniu można śledzić tu. A tak było rok temu:


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do Gościa z 14:58. Mieszkam w Parzniewie ponad 50lat.Dla mnie Główna jest od starego przejazdu do nowgo ronda przy Zalewskich.

brwinowianin

ciągi pieszo-rowerowe nie nakazują rowerzystom z nich korzystać .Pisałem w tej sprawie pismo do policji i GDDKIA. CIĄGI PIESZO-ROWEROWE są dobrą alternatywą dla dzieci dojeżdżających do szkół, ale już dla kolarza mającego koła z karbonu (koszt takiego jednego koła to około 2 tys.zł) nie są w żaden sposób do zaakceptowania by jeździć po czymś takim.

Gość

W Parzniewie na głównej nie ma drogi dla rowerów. Jest ciąg rowerowo pieszy po którym nie masz obowiązku jechać. Mogłeś trąbić, nagrało by się na kamerkę i zgarnslbys mandat

Gość

Wczoraj w Parzniewie na Głównej przy Zalewskich ok 18:00 widziałem mini mase krytczną. Kilku gostków udających kolarzy w strojach profesjonalnyh zawodowców zamiast jechać ścieżką dla rowerów jak zwykle jechali ulicą. Miałem ich obtrąbić ale nie chciało mi się podnosić ręki z podłokietnika. A tak swoją drogą gdym jechał samochodem po ścieżce dla rowerów co co by wtedy powiedzieli rowerzyści.