24° Piątek
25 Maja

Sob

Nie
Maciej Bochnowski

Nieudany powrót Kubickiego do Bielska

W 25. kolejce Nice I ligi Znicz Pruszków przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Mecz miał szczególny wymiar dla trenera Dariusza Kubickiego, który prowadził wcześniej zespół Górali.

Obecny szkoleniowiec żółto-czerwonych pracował w Bielsku dwukrotnie. Najpierw prowadził Podbeskidzie w 2013 roku, jednak tylko zaledwie dwa miesiące. Kubicki zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu na rzecz pracy w rosyjskim Sibirze Nowosybirsk. Do Bielska zawitał ponownie w 2015 roku. Jego drugie podejście do ekipy Górali nie było udane. Po czterech miesiącach pożegnał się z posadą, czarę goryczy przelała porażka z Wisłą Kraków 0:6.

Kubicki stoi przed trudnym zadaniem. Znicz znajduje się w strefie spadkowej i tydzień temu wydawało się, że jest coraz bliżej wydostania się z nizin. Wygrana z Zagłębiem Sosnowiec 3:0 dawała nadzieję, którą szybko zabrał GKS Katowice (1:4). Kolejnym rywalem pruszkowian było Podbeskidzie, które u siebie nie radzi sobie najlepiej. Triumf w spotkaniu ze Zniczem był dopiero trzecią wygraną bielszczan na własnym terenie. W pierwszej połowie wynik otworzył Szymon Lewicki. Kropkę nad „i” postawił... obrońca Znicza Grzegorza Janiszewski.

Żółto-czerwoni w 25 meczach zdobyli 23 punkty i zajmują 17, przedostatnie, miejsce w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
Lewicki 41', Janiszewski 84' sam.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Zapora

Powiesić lep lub przyrządzić muchomora to może się Mucha złapie, albo struje i będzie spokój- drużyna zacznie w końcu wygrywać!

Gość

póki Prezydent Starzyński będzie utrzymywał z naszych podatków P. Muchę w tym klubie nic się nie zmieni.

lennox

Kontakt wzrokowy z tymi znad kreski ciągle jeszcze jest...

kibic

Kolejny krok w kierunku II ligi zrobiony.

Gość

Jeszcze tli się nadzieja przed meczem z puławami. Gdy ZNICZ ten mecz przegra można zacząć kopać "GROBOWIEC". Uroczystości żalobne w sobotę 3 czerwca około godz.20.30. Ceremonie poprowadzą GRABARZE ZNICZA? MUCHA - OCHMAN!!!!