13° Poniedziałek
24 Września

Wt

Jakub Małkiński

Nadarzyn na podium w sportowym rankingu

W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” wśród gmin wiejskich na drugim miejscu uplasował się Nadarzyn. Lepsza okazała się tylko Iława. Wśród gmin miejsko-wiejskich na 5. pozycji uplasował się Grodzisk Mazowiecki.

Samorządy wspierają rozwój kultury fizycznej i dbają o upowszechnianie aktywności ruchowej. W Nadarzynie stworzono odpowiednie warunki do rozwoju sportowego dla dzieci i młodzieży. Przede wszystkim potrzebna jest odpowiednia baza sportowa i właściwe gospodarowanie środkami finansowymi. – Gmina inwestuje w kulturę fizyczną, a zwłaszcza w dzieci i młodzież. Dofinansowanie klubów sportowych, zajęć SKS w szkołach, klas sportowych, obozów sportowo-rekreacyjnych, rozwój bazy sportowej: na 6 szkół 5 ma halę sportową, orliki i boiska prawie w każdym sołectwie, siłownie zewnętrzne – przedstawia Dariusz Zwoliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie.

Ważna jest również atmosfera panująca w szkołach i klubach oraz organizacja licznych zawodów sportowych. Warto wspomnieć, że dzieci i młodzież mogą rozwijać się pod okiem profesjonalistów. – Przez liczne zawody na terenie gminy m.in. memoriał koszykówki, Nadarzyn CUP w siatkówce, staramy tworzyć się prosportową atmosferę. Ważnym elementem jest szereg imprez organizowanych dla dzieci i ich rodziców w klubach sportowych  tzw. zakończenie sezonu lub jego rozpoczęcie. Ważną rolę w rozwoju sportowym odgrywa postawienie na wysokiej klasy specjalistów – utytułowanych trenerów, a wcześniej wybitnych sportowców w nadarzyńskich klubach jak choćby: Jacek Gębal, Piotr Napiórkowski, Piotr Kurkus, Marcin Kusiński, Dominika Leśniewicz oraz młodych zaangażowanych ludzi, którzy już mają doskonałe kwalifikacje np. Damian Krzemiński, Aneta Olsztyńska, Łukasz Milankiewicz  i wielu innych – wyjaśnia Zwoliński.

W Nadarzynie cieszą się, że wysiłek gminy na polu sportowym został zauważony i doceniony. Przepis na sukces jest prosty.  – W krótkich słowach  kluczem jest bardzo dobra współpraca na linii: Urząd Gminy – GOS Nadarzyn –  kluby sportowe – trenerzy – dzieci – rodzice – podkreśla dyrektor GOS-u.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz