29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

pixabay.com

Na narty do... Warszawy

Dla miłośników białego szaleństwa mamy świetną informacje. Na narty i snowboard nie trzeba jechać w góry. Wystarczy odwiedzić... Warszawę.

Amatorzy narciarstwa i snowboardziści mogą wyszaleć się w stolicy. Zastanawiacie się gdzie? Na Górce Szczęśliwickiej, która znajduje się w rejonie Dworca Zachodniego. Wspomniana górka, a właściwie „Kopiec Szczęśliwicki”, to sztucznie usypane wzniesienie o wysokości 152 m n.p.m. Trasa narciarska ma 9,6 tys. m kw. i działa przez cały rok. Jednak to właśnie zimą daje namiastkę prawdziwego „górskiego wypadu na narty”.

Na górce działa wypożyczalnia sprzętu, a ci, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił na nartach czy „desce” mogą skorzystać z zajęć z instruktorem. Początkujący nie powinni mieć tu problemu bowiem kąt nachylenia górki jest niewielki, co sprawia, że trasa na Szczęśliwicach jest klasyfikowana jako łatwa.

Zatem jeśli macie ochotę poszusować na stoku, to nic nie stoi na przeszkodzie. Zwłaszcza, że stok został już naśnieżony, więc o ile za oknem próżno szukać białego puchu, to na górce można szaleć w iście zimowej otoczce.

Stok jest czynny przez siedem dni w tygodniu w godz. 10.00 – 20.00. W okresie od 19 grudnia do 28 lutego w dni powszednie stok będzie czynny w zmienionych godzinach: od 11.00 do 21.00.


Anna Zwolinska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Do głosta

Całe miasto sie marnuje.

głost

A góry na Gąsinie się marnują.

Gość

Czy wy bidoki macie coś swojego ? czy tylko za cudze potraficie sie bawić ?

Gość

A na łyżwy???

Ha ha ha

A na lodowisko do Pruszkowa .