27° Piątek
21 Września

Sob

Facebook Mateusz

Młody piłkarz Znicza Pruszków walczy o życie. Czy szpital dopuścił się zaniedbań?

Podopieczny pruszkowskiego klubu piłkarskiego Mateusz Jacak doznał udaru. Walczy o życie. Rodzice chłopca twierdzą, że szpital chce go odłączyć od aparatury, proszą internautów o pomoc w znalezieniu innej placówki.

W miniony wtorek 14-letni Mateusz zawodnik MKS Znicz Pruszków wychodząc do szkoły stracił przytomność. Okazało się chłopiec doznał rozległego udaru. Mateusz trafił pod opiekę lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka. Stan chłopca jest krytyczny. 14-latek jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. 

Rodzice chłopca zarzucają lekarzom zaniedbania. Mają również problem z uzyskaniem dokumentacji medycznej młodego piłkarza. – Według kilku lekarzy, od których otrzymaliśmy nieoficjalne informacje, CZD bardzo zaniedbało leczenie, nie robiąc szybko trepanacji czaszki czy nie wstawiając zastawki. W sobotę, kiedy w końcu ktoś uruchomił swoje znajomości, pierwszy raz od pobytu Mateusza, przyszła do nas neurochirurg i kiedy zasugerowaliśmy jej trepanację, to zaczęli szybko myśleć i chcieli ją wykonać, ale ostatecznie stwierdzili że jest za późno – powiedziała portalowi sportowefakty.pl pani Agnieszka mama Mateusza. 

Pani Agnieszka na swoim facebookowym profilu poinformowała, że szpital planuje odłączyć chłopca od aparatury podtrzymującej życie. – Kochani wiadomość z ostatniej chwili. Stan Mateusza pogorszył się na tyle, że planują Mateusza odłączyć od respiratora, co oznacza dla niego śmierć. Rozpoczęli już procedury zmierzające ku temu. Mamy ok 2 tygodni na to aby znaleźć klinikę, z którą skonsultujemy przypadek Matiego. Według kilku lekarzy od których otrzymaliśmy nieoficjalne informacje mówią że w CZD bardzo zaniedbało leczenie nie robiąc szybko trepanacji czaszki czy nie wstawiając zastawki. Od dwóch dni walczymy  o wydanie mam dokumentacji medycznej. W sobotę kiedy była na dyżurze na OIT1 pani dr W. główny lekarz oddziału nie chciała nam wydać dokumentacji medycznej i żadnych filmików z rezonansu czy tomografii. Dopiero wczoraj inny lekarz bez problemu zgrała tomografię na płytę. Pytam dlaczego nie można było tego zrobić w sobotę? W sobotę kiedy w końcu ktoś uruchomił swoje znajomości pierwszy raz od pobytu Mateusza przyszła do nas neurochirurg i kiedy zasugerowaliśmy jej trepanację to zaczęli szybko myśleć i chcieli ją wykonać ale ostatecznie stwierdzili że jest za późno. Kochani pomóżcie nam zyskać czas dla Mateusza abyśmy zdążyli go skonsultować. Rozgłaszajcie wszędzie gdzie się da temat Mateusza. Potrzebujemy zainteresować sprawą wszystkie media itd. Prosimy Rodzice i rodzeństwo – czytamy w jej wpisie.

Nasza redakcja czeka również na stanowisko Centrum Zdrowia Dziecka w tej sprawie. 
Piłkarze z naszego regionu są poruszeni sprawą Mateusza. Chłopca wpierają kluby sportowe m.in. OKS Otwock i MKS Znicz Pruszków. Filmy z pozdrowieniami dla Mateusza nagrali Robert Lewandowski i Radosław Majewski. 
Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

op

Szkoda chłopka. Za młody na odejście

Jaro

Slyszalem ze juz nie zyje :( Pomodlmy sie!

Gość

Niestety dotarły już smutne informacje,spoczywaj w pokoju wojowniku!! :(

Matka

Dlaczego taki młody człowiek dostaje udaru? Co się stało? Ogromne współczucie dla rodziców. Nie znam was, nie umiem pomóc ale szczerze mi żal. Rodzicom i dziecku życzę mocy Ducha Św.

Gość

ilu z Was zapisało się do DKMS? miałczeć każdy potrafi , ale do pomocy trzeba mieć jaja!!

Gość

Do wszystkich przemądrych doktoruf-komenciarzy: śmiało skalpel w dłoń i do pracy, przecież już wszystko umicie!

Rado (L)

Mateuszu trzymamy za Ciebie kciuki ! Trzymaj sie mocno. Wracaj do Nas !

Daria

Można jakiś kontakt do rodziców mój brat ma to samo

Gość

Gdyby moje dziecko umarło przez zaniedbania "lekarzy" to jak Bóg mi świadkiem żaden z tych lekarzy nie dożył by następnego dnia!

Gość

Proszę skontaktować się z rzecznikiem praw pacjenta. Dokumentacja musi być udostępniona bez zwłoki. Taki jest obowiązek szpitala i prawo pacjenta, a rzecznik pomoże je skutecznie wyegzekwować.

Oktaba

Też uważam, że te filmiki p.t"Trzymaj się Mati jesteśmy z Tobą" są zupełnie sztuczne i nie wiem w czym mają pomóc. Lewy zamiast gadać niech pomoże dzieciakowi. Ma na to środki i zupełnie by tego nie odczuł a na pewno mógłby z czystym sumieniem powiedzieć, że zrobił co mógł. Szkoda chłopaka, ale z tego co już można wyczytać kolejny raz zawiodły służby medyczne. Mam nadzieje, że mimo tak dramatycznej sytuacji Mateusz wyjdzie z tego

Gość

Tak dzialaja polskie szpitale w ktorych siedza lenie. Mafia w bialych fartuchach

Gość

Rozumiem, ze byl to udar krwotoczny, mozliwe, ze pekl tetniak, nie rozumiem dlaczego w takim razie nie wykonano trepanacji czaszki. Chlopak od razu powinien trafic na stol.

Kasia

A co mu po jakiś durnych filmach. Pan Lewandowski mógłby uruchomić jakieś kontakty skoro tak często wspierają charytatywnie szpitale to niech w tej sprawie pomogą.