29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

uks-anprel.pl

Mistrzyni Polski z Pruszkowa

Julia Koluch, zawodniczka klubu pływackiego Kapry Armexim Pruszków, została Mistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zawody odbyły się w dniach 6-8 marca. Pływaczka z Pruszkowa była bardzo blisko pobicia rekordu Polski. W finałowym wyścigu „grzbietem” na 50 m. osiągnęła czas zaledwie o szesnaście setnych sekundy gorszy od najlepszego wyniku w kraju. Dystans 50 m. przepłynęła w ciągu 28,84 s. Drugie miejsce zajęła Andżelika Łyczek z Płetwala Mława (29.49 s), a trzecie Karolina Smyłek ze Skarpy Lublin (29.62 s). Barierę trzydziestu sekund udało się złamać również Weronice Góreckiej z Juvenii Wrocław (29.73 s).  

To jednak nie koniec sukcesów Julki Koluch. Na tych samych zawodach zdobyła ona srebrny medal na 200 m stylem grzbietowym oraz srebro na 100 m stylem grzbietowym. Julia dołożyła również dwa czwarte miejsca na 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym. Zawodniczkę, która jest uczennicą gimnazjum numer 4 w Pruszkowie, trenuje Łukasz Borkowski.

9 miejsce na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu „wypływała” Weronika Kacprzycka na 50 m stylem motylkowym. Zawodniczka na co dzień trenuje pod okiem trenera Piotra Golika.

Natomiast rewelacyjnie na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 letnich w Olsztynie spisała się Wiktoria Wojtanek. Podopieczna trenera Golika zakwalifikowała się do finału "A" na 400 m stylem zmiennym uzyskując ostatecznie 9 miejsce.


EWELINA LATOSEK
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 oby więcej medali i olimpiada musi być :-) powodzenia

Gość

Julia miała srebro na 100m grzbietem i 200m grzbietem. Natomiast złoto na 50m grzbietem i dwa czwarte miejsca 50m dowolnym i 100m zmiennym ;)

Gość

Gratulacje dla Julki i jej trenera. Julka miała srebro na 100 grzbietem i 100 zmiennym. Redakcja popełniła błąd, co nie zmienia faktu ze były to bardzo udane zawody.

Wierny Kibic

Wielkie Brawa dla Julki i trenera Łukasza :) P.S. @ red.ewelina.latosek - nie da się być jednocześnie na 2 i 4 miejscu na 100 grzbietem :P