24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
GLKS Nadarzyn Facebook

Mini-siatkówka opanowała Nadarzyn

Czy można jednego dnia rozegrać ponad 540 meczów w siatkówce? Niewykonalne – powiedzą niektórzy i będą w błędzie. Takiego wyczynu dokonano w Nadarzynie, gdzie odbył się ogólnopolski turniej mini-siatkówki.

Święto siatkówki w hali GOS przy ul. Żółwińskiej odbyło się w niedzielę 27 listopada. Do Nadarzyna zjechało ponad 80 zespołów, które wzięły udział w turnieju „dwójek” dla dziewcząt z roczników 2006 i młodsze. Każda drużyna była złożona z trzech zawodniczek – dwie na parkiecie, a w obwodzie pozostawała rezerwowa. 

Warunki do gry były wyśmienite. Na starcie stanęło ponad 240 siatkarek, które mierzyły w zwycięstwo. Gospodarz, czyli GLKS Nadarzyn wystawił osiem drużyn. Zawodniczki rywalizowały na 12 boiskach, przez siedem godzin rozegrano ponad 540 meczów. 

Bezkonkurencyjny okazał się zespół Dwójka Zawiercie, który wyprzedził Jasieniak Gdańsk i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyny wystawione przez gospodarza grały ze zmiennym szczęściem, ale jedna z nich znalazła się w czołówce. Wiktoria Leśniewicz, Aleksandra Rybarczyk oraz Magdalena Jureńczyk zajęły 5. miejsce. Młode siatkarki przegrały tylko jedno spotkanie, ale uległy triumfatorowi zmagań z Zawiercia.

Cała Polska odwiedziła Nadarzyn, żeby przeżyć siatkarskie emocje. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz