27° Piątek
21 Września

Sob

UKS Sparta

Mekka panczenów czeka na zawodniczki z Grodziska

Już za tydzień (2-3 marca) zawodniczki UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki Amelia Steć i Marta Dobrowolska pojadą do Heerenveen w Holandii, by wystartować w zawodach Viking Race.

Viking Race to prestiżowe zawody łyżwiarskie. Imprezę uznaje się za nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci i Młodzieży. W tym roku Polskę reprezentować będą dwie zawodniczki grodziskiej Sparty: Amelia Steć i Marta Dobrowolska.

Dla Marty Dobrowolskiej to już kolejny występ na tej imprezie. Rok temu Marta dobrze wypadła w biegu na 500 m, a w wyścigu na 1500 m zajęła 6. miejsce. Gorzej poszło jej w wieloboju, gdzie w pierwszym biegu zaliczyła upadek. W tym roku Marta jest w świetnej formie, o czym świadczą wyniki. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży triumfowała w wieloboju i zdobyła krążki na indywidualnych dystansach. Do kolekcji dołożyła również medal w biegu drużynowym. 

Dla Amelii Steć występ na zawodach Viking Race będzie debiutem. 13-letnia łyżwiarka występ na imprezie zagwarantowała sobie na Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Sanoku. Gdzie triumfowała m.inw wieloboju.

W tym roku zarówno Amelia, jak i Marta są w świetnej formie. Zawodniczkom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki dobre wyniki.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

pan

Amelka MISZCZ !!!!!!

skabrtlomiej

Warto jeszcze napisać o zawodnikach w UKS3 MIlanówek, równie dobrze wypadli na finałowych zawodach OZD w Sanoku. Zajmowali pierwsze i drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych i niektórzy z nich też będą reprezentować Polskę na finałach w Holandii.