24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
pixabay.com

Medalowe zdobycze pływaków

Młodzi pływacy z UKS Kapry Armexim Pruszków mają za sobą udany początek grudnia. Na Mikołajki do domów przywieźli ze sobą worek pełen medali.

Pruszkowscy pływacy wystąpili w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego. Zaprezentowali się z dobrej strony i zdobywali najwięcej medali ze wszystkich klubów, jednak nie wygrali klasyfikacji drużynowej. Młodzi adepci pływania z UKS Kapry wywalczyli 50 krążków. Lepszy okazał się tylko MZOS Płock, który zdobył 40 medali, jednak o jeden złoty więcej niż zawodnicy z Pruszkowa.

Aż 23 zawodników UKS Kapry wywalczyło pierwsze miejsca. Srebrne medale zawisły na szyjach 17 pływaków, a kolejnych 10 zdobyło brązowe krążki. Indywidualne wyróżnienia trafiły do trzech pruszkowskich pływaczek. Najlepsza w kategorii do 10 lat okazał się Aleksandra Duban, jej siostra Karolina triumfowała wśród zawodniczek do 11 lat. Z kolei Julia Koluch była bezkonkurencyjna wśród 15-latek.

W Otwartych Mistrzostwach Warszawy, które odbyły się w dniach 4-5 grudnia pływacy UKS Kapry wywalczyli 30 medali i uplasowali się na 5. miejscu w klasyfikacji drużynowej. Triumfował zespół Luks Muszelka.

Na dorobek medalowy zawodników  z Pruszkowa złożyło się 11 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych medali.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Brawo dzieciaki !!! Brawo trenerzy !!!

Darek

Gratulujemy! trzymajcie tak dalej.