17° Piątek
27 Kwietnia

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Czw
Archiwum prywatne

Medal za medalem

Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki) walczyła do ostatnich metrów, jednak mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim zakończyła bez złotego medalu. Wicemistrzyni olimpijska z Soczi zakończyła tegoroczne starty.

Na warszawskim torze „Stegny” łyżwiarze szybcy walczyli o prymat na krajowym podwórku. – Być może będzie to mój najlepszy start – wyrażała nadzieję przed rozpoczęciem mistrzostw Polski Luiza Złotkowska. Zawodniczka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki może być zadowolona ze swojej postawy, jednak do pełni szczęścia zabrakło złotego medalu. Złotkowska wywalczyła wicemistrzostwo kraju na 1000 m, 1500 m i w biegu masowym. Grodziska łyżwiarska dołożyła również brąz na 500 m. 

Ostatnie tygodnie w wykonaniu Złotkowskiej były niezwykle pracowite. Startowała w zawodach Pucharu Świata w Harbin, Nagano, Astanie i Heerenveen. W Holandii nie udało jej się stanąć na podium. Łyżwiarka UKS Sparta Grodzisk wywalczyła 9. miejsce w wyścigu masowym i 15. na 1500 metrów. – Starty w Heerenveen nie należały do moich najlepszych.  Warto przypomnieć, że najlepsze wyniki w karierze osiągałam w biegach drużynowych. Patrząc na indywidualne starty, miejsca wywalczone w zawodach Pucharu Świata w Holandii nie są takie złe. Jestem zadowolona z 9. miejsca w wyścigu masowym. Uważam, że był to dobry występ i do miejsca na podium zabrakło niewiele – wyjaśnia Złotkowska.

Wicemistrzyni olimpijska myśli już o mistrzostwach świata, które są najważniejszą imprezą. Kolejny test formy pod koniec stycznia w Berlinie. – Mistrzostwa świata odbędą się już w lutym na obiektach olimpijskich PyeongChang 2018. Fakt ten wiąże się z ogromną ekscytacją. Aby wypracować odpowiednia formę na lutowe mistrzostwa świata będę chciała jeszcze popracować nad wydolnością na rowerze. Na początku stycznia prawdopodobnie pojadę na zgrupowanie w cieplejszy klimat. Myślę, że forma przyjdzie we właściwym momencie – przedstawia zawodniczka UKS Sparta.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz