27° Piątek
21 Września

Sob

http://www.pentathlon.org.pl/

Marta Kobecka Mistrzynią Świata!

Wychowanka UKS Kapry-Armexim Pruszków Marta Kobecka zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w Akademickich Mistrzostwach Świata w sztafecie mikst.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Pięcioboju nowoczesnym były rozgrywane po raz pierwszy w historii. Nasi reprezentanci zaliczyli w nich bardzo udane występy. W kadrze nie zabrakło też Marty Kobeckiej z Pruszkowa, która z zawodów przywiozła dwa medale. 

Kobecka występ indywidualny w pięcioboju nowoczesnym może zaliczyć do udanych. Zawodniczka zajęła wysokie czwarte miejsce, choć przez większość zmagań to ona prowadziła. Ostatecznie na podium zajęła jej koleżanka z kadry – Anna Maliszewska.

Złoty krążek Kobecka zdobyła wspólnie z Łukaszem Gutkowskim w konkurencji sztafet mieszanych. Walka była niezwykle wyrównane, ale to polski duet okazał się najlepszy. W pływaniu nasza sztafeta zajęła drugie miejsce. Po szermierce polska para spadła na czwarte miejsce. Czysty przejazd w jeździe konnej duetowi Kobecka/Gutkowski dał awans na trzecią lokatę. W kombinacji (bieg ze strzelaniem) walka o złoto toczyła się do ostatnich metrów. Ostatecznie Gutkowski biegł na metę jako pierwszy dając naszej sztafecie złoto.

W konkurencji drużynowej polscy pięcioboiści zajęli miejsce na podium. W pływaniu wystartował Łukasz Gutkowski, który zajął piąte miejsce. Daniel Ławrynowicz wystartował w szermierce, a jego dobry występ na planszy dał nam awans na czwartą lokatę. Po jeździe konnej polska reprezentacja awansowała na trzecią lokatę - Marta Kobecka zebrała tylko cztery punkty karne za przekroczenie normy czasu. W kombinacji Maciejowi Dukielskiemu nie udało się poprawić wyniku. Ostatecznie polska drużyna zakończyła zawody na trzecim miejscu. 


redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

lennox

4 - 8 lipca, Budapeszt.

lennox

Brawo, brawo ! Jeszcze tylko taki drobiazg - gdzie i kiedy to wszystko się odbywało, droga redakcjo ?

MIROSŁAW

Brawo MARTO ZA KOLEJNE OSIĄGNIĘCIE SPORTOWE .Gratulacje Tobie składa Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak.