29° Piątek
17 Sierpnia

Sob

Nie
Jakub Małkiński

Kto wygra Ligę Mistrzów?

To pytanie nie schodzi z ust kibiców piłkarskich na całym świecie. Juventus Turyn czy Real Madryt? A może ktoś inny? Jak to możliwe? UEFA ma swoje rozgrywki, a Raszyn nie chce być gorszy. Już 28 maja na boisku Wronik odbędzie się Mini Liga Mistrzów.

Młodzi adepci futbolu wyjdą na boisko niczym największe futbolowe gwiazdy. Gdy zabrzmi pierwszy gwizdek, ruszą do przodu. Aby zdobyć jak najwięcej bramek, zapaść w pamięć widzów i być dumą rodziców. – Do mistrzostw zaprosiliśmy 16 drużyn chłopców z rocznika 2007 z klubów piłkarskich z całej Polski, którzy w rozgrywkach będą reprezentować wylosowaną drużynę ligową –  podaje Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie. – System rozgrywkowy naszej Mini Ligi Mistrzów w piłce nożnej chłopców oparty będzie na systemie obowiązującym w świecie piłkarskim – dodaje.

Blisko 200 młodych adeptów futbolu, ponad 30 spotkań – w Raszynie zapanuje gorąca piłkarska atmosfera. Na Wroniku zaprezentują się m.in. KS Raszyn, UKS Łady, UKS Lesznowola, FC Puma czy WKS Gwardia Warszawa. – Inauguracja będzie najbardziej widowiskową częścią imprezy, kiedy to na scenę wejdą kapitanowie poszczególnych drużyn, by wylosować klub, którego barw bronić będą przez cały turniej – wyjaśnia Klimaszewska.

Raszyńska Mini Liga Mistrzów wystartuje o 10.00. Zanim piłkarze ruszą do boju, odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia. Uświetni ją występ tancerzy Klubu Sportowego Grawitacja z Piaseczna. Nad dobrą atmosferą podczas imprezy będzie czuwał DJ Ucho. 

Patronat medialny nad Mini Ligą Mistrzów w Raszynie objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz