28° Wtorek
19 Czerwca

Śr

pixabay

Kolejna porażka Znicza Basket

Początek 2017 roku nie układa się po myśli koszykarzy Znicza Basket Pruszków. Zespół Marka Zapałowskiego przegrał z meritumkredyt Pogoń Prudnik 84:95.

Tydzień temu pruszkowska drużyna uległa Max Elektro Sokół Łańcut. Los chciał, że Znicz Basket ponownie trafił na drużynę, która we własnej hali czuje się jak ryba w wodzie. Prudnik przegrał u siebie tylko raz.

Znicz Basket prowadził wyrównany bój z Pogonią. Na początku nawet osiągnął przewagę, po dwóch celnych rzutach wolnych Stopierzyńskiego było 5:2. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze wyszli na prowadzenie. Po rzucie Bartkowiaka było 16:13. Początek drugiej odsłony dla Pogoni, która zwiększyła przewagę – 20:13. Znicz Basket w porę się obudził i trwała walka punkt za punkt, ale na półmetku lepsi gospodarze – 44:40.

Kolejne minuty wyglądały podobnie, choć Pogoń momentami osiągała wysoką przewagę – 61:51. Znicz Basket starał się dotrzymywać rywalowi kroku, ale ten skutecznie się bronił. Pruszkowski zespół musiał pogodzić się z jedenastą porażką w sezonie.

Najwięcej punktów dla Znicza Basket zdobył Tomasz Madziar – 20.

meritumkredyt Pogoń Prudnik – Znicz Basket Pruszków 95:84 (16:13, 28:27, 29:25, 22:19)


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz