27° Piątek
21 Września

Sob

archiwum

Historyczne biegi w Piastowie

Do Piastowa powraca Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. Tym razem cykl będzie liczył nie pięć, a dziesięć imprez biegowych.

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych to zawody biegowe, których celem jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu. To również sposób na zachęcenie uczestników do poznania ważnych wydarzeń historycznych. Sukces ubiegłorocznych biegów sprawił, że tegoroczny cykl został rozbudowany o dodatkowe biegi. 

W ramach Grand Prix odbędzie się 10 imprez biegowych, każda powiązana z wybranym wydarzeniem historycznym. W ośmiu biegach może wziąć udział każdy, bez względu na ograniczenia wiekowe. Powód? Ich dystans jest mniejszy niż 2 km, więc zarówno mali i duzi powinni być wstanie pokonać taką odległość. Dwie pozostałe imprezy, to już zawody dla nieco sprawniejszych biegaczy, bowiem do pokonania będą odpowiednio 5 i 10 km. Dla najlepszych przewidziane są nagrody, a dla wszystkich biegaczy niezależnie od wyniku (wymagane jest ukończenie biegu) –  pamiątkowe medale. 

Najbliższa impreza odbędzie się już 11 marca i będzie to Bieg Żołnierzy Niezłomnych. Biegacze do pokonania będą mieli dystans 1963 m. Bieg wystartuje o godz. 11.00. Buro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 a terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tysiąclecia 7. 

Oto kalendarz pozostałych biegów historycznych, które odbędą się w Piastowie: 
Bieg Polskiego Państwa Podziemnego – 1945m – 25 marca, niedziela, godz. 11.00.
Bieg Chrztu Polski – 966m – 15 kwietnia, niedziela, godz. 11.00.
Bieg Konstytucji 3 Maja – 1791m – 2 maja, środa, godz. 11.00.
Bieg Monte Cassino – 1944m – 20 maja, niedziela, godz. 11.00.
Bieg Mazurka Dąbrowskiego – 1797m – 1 lipca, niedziela, godz. 11.00.
Bieg Bitwy Warszawskiej 1920 – 1920m – 12 sierpnia, niedziela, godz. 11.00.
Bieg Solidarności – 1980m – 2 września, niedziela, godz. 11.00.
Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy – 10000m – 7 października, niedziela, godz. 11.00.
Bieg Niepodległości – 5000m – 11 listopada, niedziela, godz. 11.00.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 38

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Daro

Ciężki gościu z konwersacji Masz naprawdę problem z czytaniem ze zrozumieniem. Weź w końcu usiądź, przeczytaj i pomyśl, w końcu jaka jest różnica między twierdzeniem, a wyciąganiem wniosków, BO TO ZASADNICZA RÓŻNICA! TRZYMAM KCIUKI, BYŚ W KOŃCU ZROZUMIAŁ, NA CZYM POLEGA RÓŻNICA, BĘDĘ TRZYMAŁ MOCNO KCIUKI, ABYŚ ZROZUMIAŁ!!!

Piotr

Cd. do gościa. Trzymaj się dalej swojej teologi myslenia. Powodzenia!

Gość

do Piotra cd Jeżeli swoją wiedzę czerpiesz z wpisów to jest mi ciebie żal. Nadal uciekasz od konkretów. Podajesz tylko formułki - rozmawiałem, narzekają i znowu nic konkretnego. O mój umysł się nie martw, funkcjonuje bardzo dobrze, czego i twojemu życzę.

r.p. @ Gość 11:13

wiadomo, koszula bliższa ciału, ciekawe w jaki wspaniałomyślny sposób odnosiłeś do burmistrza poprzedniej kadencji na jeszcze istniejącym forum mieszkańców na stronie UM, które obecny burmistrz zlikwidował zaraz po objęciu urzędu, co wówczas opluwające wpisy były w porządku a obecne już nie bo dotyczą osoby kumpla, też bardzo ciekawa filozofia, a trzeba pamiętać że ekipa Szuplewskiego nie uciekała się tylko do opluwania bo donosiła do prokuratury a bojówki NP niszczyły pracę firm wykonujące zadania w wyniku wygranych przetargów, ciekawe dla czego coś podobnego nie dzieje się teraz.

Krzysztofff

Uuu... Jak nie ładnie, ktoś tu nazywa mieszkańcòw

Gość number II

Te gościu... Wczytaj się w swój wpis z 10.03 z g. 10:21 Przeczytaj i pomyśl, głęboko... KTO KOGO OBRAŻA? I TY GOSCIU, ŚMIESZ PISAĆ O PARAGRAFACH??? TY??? Z przeczytanych wpisòw twoich i tych, co z tobą uderzyli w konfrontacje, to gościu, Ty OBRAZIŁEŚ LUDZI, TY, I NIKT INNY!

@Goście

Wystarczy tylko zagłębić się w dokonania PPUK Sp. z o.o. i ile na fikcyjnych fakturach wyprowadzono kasy z budżetu miasta , to będzie tylko szczyt góry lodowej działalności obecnej władzy, a prokurator będzie miał sporo do roboty,

Gość

do r.p. Według ciebie jak ktoś bezpodstawnie opluwa inną osobę to normalka, a jak ktoś chce merytoryki to jest to gardłowanie za władzą. Specyficzny sposób myślenia. Ale widocznie niektórzy nic nie potrafią więc zostaje im tylko insynuacja i opluwanie innych.

Piotr

Do gościa cd. Ja wyciagam wnioski z wpisòw. Wyjdź na miasto, porozmawiaj z ludźmi, sprawdź z jakimi problemami się zmagają mieszkańcy, na co narzekają i jakie sprawy są zgłoszone w UM, i co się z tymi sprawami dzieje, w jakim tempie, czy są rozwiązane, jak są rozwiązywane itd. Nie wymuszaj na mnie dowodòw, ja czytam i wczytuje się we wpisy. Sugeruje, byś gościu oczyścił umysł z toksyn i czytał ze zrozumieniem, to powinno wystarczyć...

r.p.

Piotr uważaj bo prawnik władzy się upublicznia niejaki Rafałek, a może wygadany radny Łukasz, jeden wart drugiego, bez obecnej władzy by nie istnieli to też muszą za nią gardłować.

Gość

do Piotra Nie uciekaj od tematu, który sam wywołałeś. Tchórzostwo bije od ciebie na kilometr. Czekam na wykryte przez ciebie nieprawidłowości wraz z dowodami. Jak ich nie przedstawisz to będziesz zwykłym szczekaczem.

Piotr

Paragrafy tutaj w rejonie znajdą sie dla wszystkich, dla ciebie pewnie ròwnież... Ty gościu, jaki ty mocny jesteś... Pracujesz lub współpracujesz z wladzami, nie ;) Trzymajcie się, niedługo wybory :)

Gość

do Piotra A jakie to nieprawidłowości odkryłeś? Może poza słowami jakieś dowody. Jeżeli posiadasz takowe to powinieneś zgłosić to odpowiednim organom, jeśli nie - to rzeczywiście możesz tylko oczerniać i insynuować. A na to są paragrafy.

Zbigniew

Od bali integracyjnych, z bufetem, do biegów, a w kasie Urzędu Miasta, pustki, jak co rok... Kasy wystarczy, tylko na dokończenie rozpoczętych inwestycji, ktòre zostały rozgrzebane jeszcze w 2017 roku, I KONIEC! I znów...wegetacja I TO, AŻ DO 2029r, bo przez te lata WSZYSCY BĘDZIEMY SPŁACAĆ DŁUG, z naszych podatków, m. in. za emisję obligacji, które chce wypuścić obecny Burmistrz p. Szuplewski (ze Stowarzyszenia "Nasz Piastów"), wraz, w większości z radnymi, którzy na to się zgodzili, przez głosowanie na TAK (przewaga w ilości radnych ze Stowarzyszenia "Nasz Piastów"). KIEDY W KOŃCU W PIASTOWIE BĘDZIE WŁADZA DLA MIESZKAŃCÓW?!

Won

Gość z pod spodu... SPADAJ PROWOKATORZE DO SWOICH NIC TU PO TOBIE, PO TWOIM SZCZEKANIU! BIEGNIJ UJADAĆ GDZIE INDZIEJ!

Gość

A gdzie jest bieg "tragedii smoleńskiej" - 2010 m 4 cm i 10 mm, w takim biegu frekwencja byłaby oczywista

Piotr

Gość 10.03 g. 10:21. Nie życze sobie gościu, byś za prawdę i to obiektywną nazywał mieszkańcow, ktorzy zetkneli sie z nieprawidłościami w Piastowie nazywał "matołkami". Na jakiej podstawie, nawołujesz do wyprowadzki, mieszkańców? To jest gmina i czy sie tobie gosciu podoba, czy nie, to mamy prawo w panstwie demokratycznym wypowiadać się na temat, co się dzieje w naszej gminie, czy to dobre, czy nie, placimy podatki, i patrzymy na ręce tutejszej władzy i pracy w UM i ROZLICZAMY. A JAK CI SIE TO NIEPODOBA, PRAWDA I KRYTYKA, TO SAM SIĘ WYPROWADŹ, GOSCIU...

gość

czytając poniższe komentarze dochodzę do wniosku, że cokolwiek obecna władza zrobi to i tak źle. Organizują biegi - niedobrze, nie zrobią biegu - źle. Ogarnijcie się matołki-krytykańci. Jak się komuś nie podoba to droga do przeprowadzki wolna. Tylko wszyscy malkontenci zadajcie sobie pytanie, czy gdziekolwiek dla was będzie dobrze?

Gość

Grzesio to teolog czy krzewiciel ideologi narodowo katolickiej , jego żonka to nauczycielka wf , stad biegi jako przykład ogłupiania nacjnalityczno-sportowego. To takie bieganie lekceważenie historii i niewinnych ofiarach tych oprawców

Krzysztof

Po kija ten bieg?! Niech kupia sadzonki, drzewka i zaproszą mieszkanców, dzieci i młodzież ze szkół piastowskich, do ich posadzenia, to będzie ładne, na lata i dla zdrowia dla mieszkańcòw. NIC NIE MYŚLĄ W TYM UM... NICZEGO DOBREGO DLA NASZEGO MIASTA NIE POTRAFIA WYMYŚLEĆ... CZAS NA ZMIANY!!!

Gość

denis za to ty aż kipisz kulturą osobistą i szacunkiem do innych. To była ironia bo możesz się nie domyślić

denis

@Gość 2018.03.07 07:47 , taki rodzaj szacunku do innych wpoili Ci na zebraniach partyjnych "Nasz Piastów" ? Brawo Wy ,rzeczywiście reprezentujecie wartości narodowo-katolickie, wpisujecie się w system wartości kibolstwa RP .!

Gość

jak widać, bieganie w smogu pod dyktando Grzesia już poczyniło nieodwracalne szkody w umysłach zwolenników kliki kolesi z NP, Gość 2018.03.07 07:47 powinie już zacząć się leczyć i to od razu na nogi bo na głowę jak widać już za późno

Gościówa

Bieganie w smogu węglowo siarkowym nie służy zdrowiu i urodzie

Gość

Niedziele bez handlu, proponuję Piastunowi, denisowi i innym debilom żeby zamiast pisać głupoty przewietrzyli swoje umysły

Gość

Gość z 2018.03.06 18:54 - maximo cretino :-)

Gość

@ Gość, 2018.03.06 18:54. Bardzo merytoryczny wpis , na pozimie wspólnoty samorządowej NAsz Pisatow, czyli dojna zmiana przy korycie

Gość

Piastun, denis, Krystyna z Orzeszkowej - trio debilo

Gość

te biegi to taki marketing władzy aby mieszkańcy pamiętali kto im udostępnił ulice do biegania, ale skutek może być odwrotny, bo reszta mieszkańców nie uczestnicząca w biegach, będzie dobrze pamiętała kto im po blokował te ulice w niedzielę z normalnego ruchu. Kij jak zwykle ma dwa końce szanowna władzo......

denis

Wojtuś , jesteś debilem bo nie umiesz myśleć samodzielnie

Gość

Biegnij Władzo biegnij do mety do końca.

wojtek@denis

powiedz mi dlaczego jesteś takim debilem?

denis

Wojtus, bo trzeba umieć czytać ze zrozumieniem a nie tylko pod partyjna nutę Grzesia , bieganie jest OK, ale bieganie w celu upamiętnienia morderców to już debilizm , ale jaka władza takie imprezy

wojtek

czytając komentarze dochodzę do wniosku ,że to poziom stężenia debilizmu w Piastowie jest wyższy niż wszelkie dopuszczalne normy .

Gość

Jakim to trzeba być idiota aby biegać w celu upamiętnienia morderców niewinnych ludzi

Piastun

Bieg Szuplewskiego do koryta - finisz -29 październik, niedziela , godz 21.00 ;-)

Wuefista Jarek

Dobre dla psychicznych.

Normalnie pawik. Wystarczylby jeden taki bieg a reszte kasy co na to idzie przeznaczyc na np piec dla jakiegos palacza smieci.!?