13° Poniedziałek
24 Września

Wt

piastow.pl

Historyczne bieganie w Piastowie

Historię można poznawać na różne sposoby. Także poprzez bieganie, które jest swego rodzaju czczeniem pamięci o ważnych wydarzeniach. 13 sierpnia w Piastowie odbędzie się Bieg Bitwy Warszawskiej na dystansie 1920 metrów.

Połączenie aktywności fizycznej i pamięci historycznej jest możliwe. – Chcieliśmy ożywić ducha historycznego wśród mieszkańców Piastowa. Przybywa nowych osób, więc bieg to znakomita okazja do integracji i poznania się – mówi nam Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych to pięć imprez. Pierwsza odsłona rywalizacji nastąpiła 9 lipca. Uczestnicy mogli wziąć udział w Biegu Mazurka Dąbrowskiego. Na listach startowych pojawiło się 30 osób, jednak w zawodach wzięło udział o pięć mniej. – Jak na okres wakacyjny to dobry wynik. Liczymy, że w kolejnych biegach uczestników będzie przybywać. Planujemy również zorganizować Grand Prix w przyszłym roku –  zaznacza Derlatka.

13 sierpnia o 11.00 wystartuje Bieg Bitwy Warszawskiej na dystansie 1920 metrów. Uczestnicy uczczą kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą, który zatrzymał rozprzestrzenianie się rewolucji na zachód. Trasa biegu prezentuje się następująco: brama MOSiRu – skwer B.J. Sokorskich – park z pomnikiem Bohaterów Ruchu Oporu – wzdłuż kortów PTT i Bocce – chodnikiem wzdłuż ul. C. Godebskiego – chodnikiem przy kortach i parkiem wzdłuż ul. 11 Listopada - skwer B.J. Sokorskich – MOSiR. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną: mosir.piastow@op.pl bądź w dniu imprezy od 9.00 do 10.30.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Tak dla mniej wtajemniczonych: Nocną pomoc medyczną zlikwidował w Piastowie pan Radziwiłł (minister zdrowia) z PIS! Proponuję mu za tę decyzję podziękować przy najbliższych wyborach!

szulerski

Pobiegaliście drodzy piastowianie ? To od października zlikwidujemy nocną pomoc medyczną.