29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

GLKS Nadarzyn

GLKS poza podium

Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn kobiecego tenisa stołowego w Polsce poza podium rozgrywek o mistrzostwo Polsce. GLKS Scania Nadarzyn zajął 5. miejsce w Ekstralidze.

Zespół z Nadarzyna wygrał 12 z 18 punktów, co w sumie dało 24 punkty. Początek sezonu w wykonaniu GLKS-u była znakomity. Nadarzynianki rozpoczęły rozgrywki od wygranej z Bronowianką Kraków 3:0, w następnej kolejce przegrały 1:3 z Bebetto AZS AJD Częstochowa 1:3, a później triumfowały w pięciu spotkaniach z rzędu.

Końcówka sezonu nie była najlepsza w wykonaniu GLKS-u. Fakt, że Nadarzyn grał z czołówką Ekstraligi i przegrał z SKTS Sochaczew i KTS Siarką-Zot Tarnobrzeg, ale sytuacja w walce o mistrzostwo kraju skomplikowała się. Na zakończenie rundy zasadniczej zawodniczki osłodziły kibicom niepowodzenia wygraną z Chrobrym Międzyzdroje 3:0.

Co prawda GLKS zdobył tyle samo punktów, co ekipy z Częstochowy i Wrocławia, ale nie awansował do fazy play-off i musiał obejść się smakiem. Nadarzyn zakończył rozgrywki 2016/17 bez medalu.

Po raz 26 mistrzem Polski została Siarka-Zot Tarnobrzeg, która w finale uporała się z Bebbeto AZS AJD Częstochowa.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz