24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Facebook

Drużyna z Austrii będzie trenowała w Grodzisku

Zespół VBC TLC Weiz wybrał Grodzisk Mazowiecki jako miejsce przygotowań do nadchodzącego sezonu. Siatkarze austriackiej drużyny będą trenować w hali przy ul. Westfala na przełomie sierpnia i września.

Ekipa z Weiz będzie miała zapewnione komfortowe warunki. Dobra baza sportowa, a oprócz treningów zawodnicy będą mogli poznać uroki Grodziska. – Współpracujemy z gminą Weiz. Często następują wymiany między samorządami. Mamy okazję się obserwować i brać przykład z naszych doświadczeń, w tym przypadku na polu sportowym – przedstawia Paweł Pieniążek, prezes UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

W poprzednim sezonie VBC TLC Weiz zajął 7. miejsce w fazie zasadniczej w lidze. Następnie ekipa rywalizowała w fazie play out, gdzie okazała się najlepsza wygrywając pięć z sześciu spotkań. Ale już musi myśleć o kolejnym sezonie. – Ekipa z Austrii w ramach mikrocyklu treningowego przyjedzie do Grodziska, gdzie na przełomie sierpnia i września będzie trenowała przez pięć dni. Oprócz zajęć zawodnicy zwiedzą nasze miasto. Austriacy mają zaplanowane również mecze sparingowe z MOS-em Wola i naszą drużyną – mówi Pieniążek.

Z obecności ekipy z Weiz będą mogli czerpać gracze grodziskiej Sparty. – Liczę, że będzie to dla nas atrakcyjny element przygotowań do sezonu w III lidze. Mecz z ekstraklasową drużyną da nam wiele. W perspektywie czasu liczę na rewanż i zaproszenie do Weiz. Co do obecności Austriaków w Grodzisku, będziemy podpatrywać ich treningi i rozwiązania jakie stosują. Trzeba czerpać od lepszych. My w nadchodzącym sezonie mierzymy w górną część tabeli – tłumaczy prezes Sparty.

VBC TLC Weiz zawita do Grodziska 30 sierpnia. Spotkania sparingowe zostaną rozegrane 1 i 2 września odpowiednio o 17.00 i 16.00. Wstęp na halę przy ul. Westfala 3a jest bezpłatny.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

PiS

Mam nadziej, że nasza kochana młodzież spowoduje, że ci obcy szybko wyjadą w Polski. Polska jest krajem tylko dla prawdziwych rdzennych Polaków.