27° Piątek
21 Września

Sob

piastow.pl

Biegowo uczczą powstanie warszawskie

Najbliższa niedzielna w Piastowie zapowiada się aktywnie. A to za sprawą Biegu Pamięci Powstańczej Warszawy, który wystartuje o 10.00.

1 sierpnia 1944 roku warszawiacy chwycili za broń. Chcieli przeciwstawić się niemieckiemu okupantowi i dzielnie walczyć o wolność. Bohaterski zryw trwał 63 dni. W nierównej walce śmierć poniosło około 150 tys. osób, wielu mieszkańców wypędzono ze stolicy. Część z nich trafiło do obozu Dulag na terenie Pruszkowa. Co roku czcimy pamięć tych, którzy dzielnie walczyli o wolność, godność i wyzwolenie spod okupacji.

Wyrazem naszego szacunku względem powstańców są uroczyste obchody, które przybierają różne formy. 1 października w Piastowie odbędzie się II Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy. Start o 10.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w al. Tysiąclecia 1. Zawodnicy będą rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. Miłośnicy aktywności nadal mogą zapisywać się do udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów na stadionie miejskim 30 września w godzinach 14.00-20.00 i 1 października 7.00-9.30. Opłata startowa wynosi 50 zł. 

Bieg będzie zarazem szansą na sprawdzanie swoich możliwości. Limit czasu na pokonanie 10 km wynosi 90 minut, zaś na 5 km 60 minut. Podczas biegu odbędzie się rywalizacja indywidualna dla kobiet i mężczyzn, ale także drużynowa. Wystarczy zebrać cztery osoby i razem walczyć o zwycięstwo. Pod uwagę brane są trzy najlepsze czasy członków drużyny. Do udziału dopuszcza się również osoby na wózkach inwalidzkich.

Zwycięzcy otrzymają puchar oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy, którzy ukończą bieg w czasie 90 minut otrzymają medal. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Piastun

Bieg do urn wyborczych już się zaczyna w Piastowie ;-)

Gość

to się pewnie tyczy władz Piastowa

Gość

znaleźli się wielcy patrioci, jakby nie kradli publicznych pieniędzy to by był dopiero patriotyzm

Gość

Słaby timing, tego samego dnia jest Biegnij Warszawo i podejrzewam, że większość biegaczy wybierze raczej bieganie po stolicy ;)