16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


mosir.piastow.pl

Bieg Chrztu Polski w Piastowie

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych trwa w najlepsze. Przed nami trzeci z zaplanowanych dziesięciu biegów.

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych to zawody biegowe, których celem jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu. To również sposób na zachęcenie uczestników do poznania ważnych wydarzeń historycznych. Sukces ubiegłorocznych biegów sprawił, że tegoroczny cykl został rozbudowany o dodatkowe biegi. W ramach Grand Prix odbędzie się 10 imprez biegowych (dwie mamy już za sobą), każda powiązana z wybranym wydarzeniem historycznym. 

W ośmiu biegach może wziąć udział każdy, bez względu na ograniczenia wiekowe. Powód? Ich dystans jest mniejszy niż 2 km, więc zarówno mali jak i duzi powinni być wstanie pokonać taką odległość. Dwie pozostałe imprezy, to już zawody dla nieco sprawniejszych biegaczy, bowiem do pokonania będą odpowiednio 10 i 5 km. Biegi na „długie” dystanse zamykają cykl Grand Prix i będą zorganizowane w październiku i listopadzie.

Każdy z biegaczy może liczyć na nagrody: dla najlepszych przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich biegaczy niezależnie od wyniku (wymagane jest ukończenie biegu) – pamiątkowe medale. 

Najbliższy bieg zaplanowano na 15 kwietnia. Tym razem biegacze upamiętnią Chrzest Polski. Dystans do pokonania to 966 m. Bieg wystartuje o godz. 11.00. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tysiąclecia 7. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 41

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Daro

21:00 Jeżeli dla ciebie wybudowanie obwodnicy, wbrew woli mieszkańcow, nazywasz... "dyrdymałą", to widać, dlaczego, ta gmina tak wygląda, aż żal ściska... Ps. 7-8 wpisòw? Zabawiasz się w inwigilację??? ABSURD BIJE ABSURD!!!

Gość

a co ty gościu 21:00 dla miasta robisz, co łoisz kasę na flaszki dla pryncypała

Gość

Do 2018.04.11 15:33 Bojkotuj sobie co chcesz, nikogo to nie obchodzi. Przestań zaśmiecać temat bo z 7-8 wpisów należy tutaj do ciebie. Przeprowadź się jak coś ci się nie podoba albo zrób coś dobrego dla miasta zamiast wypisywać dyrdymały w internecie.

BOJKOT!

LUDZIE! BZDURAMI SIĘ ZAJMUJECIE! BURMUSTRZ WRAZ Z RADNYMI MIASTA PIASTOWA I WRAZ Z POWIATEM PRUSZKOWSKIM OBWODNICE NAM FUNDUJĄ! BOJKOT BIEGÓW! BOJKOT OBWODNICY! BOJKOT BURMUSTRZA! BOJKOT RADZY MIASTA! BOJKOT POWIATU!!!

Daro

Adaś, a kto był tak pazerny, że musiał zegareczki, nieruchomości, na VAT-cie państwo i społeczeństwo pukać itd. WEŹ SIĘ WYKĄP W ZIMNEJ WODZIE, SCHŁODŹ SIĘ, BO CZEREP CI WYBUCHNIE Z TEJ NIENAWIŚCI! CHŁOPIE DAJ SPOKÓJ I SIĘ NIE POGRĄŻAJ...

Zbyszek

11.04 z 13:41 NIE SIEJ PROPAGANTY, TE CZASY MINĘŁY BEZPOWROTNIE IDŹ DO SWOICH, NIC TU PO TOBIE!!! Właśnie takie myślenie, to daje obraz jacy ludzie rządzili, przepraszam pseudorządzili, bo do rządzenia im daleko było... JAK DOBRZE, ŻE WAS JUŻ NIE MA, WIERZĘ, ŻE SPOŁECZEŃSTWO JUŻ LEPIEJ WIDZI I SŁYSZY I WAS JUŻ PRZY KORYCIE NIE BĘDZIE, NIGDY!!! PS. "NIESTABILNY POD WZGLĘM PRAWODAWSTWA"? Ty chyba nie miałeś do czynienia z tym prawodawstwem...jakim, kiedy??? TERAZ TO WSZYSTKO SIĘ ZMIENI, NA LEPSZE TYLKO WARCZĄCY, NIECH DADZĄ NORMALNIE ZARZĄDZAĆ, A NIECH WYJCE WYJĄ, BO KORYTO I TYM CO DO NIEGO SYPALI JUŻ USADZONO! NIE ŁADNIE NAZYWAĆ KOGOŚ, INNYCH "Głupkami" tylko dlatego, że są lepsi i bedą lepszymi od tej poprzedniej mizeroty...

@Adam

"Adam" - kpisz czy o drogę pytasz, tak pazernej i wygłodniałej ekipy na kasę jak PiS to jeszcze nie było, natomiast pozorny wzrost gospodarczy nie jest zasługą rządu PiS, jest wynikiem ogólnie dobrej koniunktury na świecie i w europie, głupki z PiS-u mają sporo szczęścia pod tym względem ale to zupełnie nie przekłada się na wzrost inwestycji pro produkcyjnych, a wręcz przeciwnie większość inwestorów z rynku polskiego rezygnują bo traktują go jako ryzykowny pod rządami PiS i niestabilny pod względem prawodawstwa, konsumpcja wywołana 500+ jest chwilowa a za 2, 3 lata będzie zjedzona przez inflację, a miernoty życiowe popierające obecnie PiS będą dalej miernotami liczącymi tylko na pomoc państwa bo zupełnie wypadną z rynku pracy (chociażby te 100 tys. kobiet co już zrezygnowały z pracy) a będą chciały mieć godziwą emeryturę bez wypracowanych lat pracy, ciekawe kto im to zapewni, ta droga niestety ale prowadzi nad przepaść polaków z braku roztropności ekonomicznej i głupoty społecznej opętanych socjalistycznym myśleniem o życiu z czasów słusznie minionych...

Adam

Gość 17:18 A co masz do PiS? Czy oszukują, kradną, co??? Jeżeli przy PiS, mialby wyglądać Piastòw tak jak teraz wyglada DOPIERO gospodarka Polski TO BY W KOŃCU PIASTÒW STAŁ SIĘ MIASTEM, PRAWDZIWYM, JUŻ NIE WSPOMNĘ O GOSPODARNOSCI I PRZEJRZYSTOŚCI JEDNYM SŁOWEM, JESTEN ZA!!!

Gość

Piotr to kogo więc popierałeś, jeżeli nie PO i nie NP to pewnie PiS, a to by była jeszcze większa tragedia dla Piastowa niż PO i NP...........

Piotr

25 lat rządòw przedstawicieli ze stowarzyszenia "Nasz Piastòw" ... TRAGEDIA!!! LUDZIE! OTWÒRZCIE W KOŃCU OCZY! Piastòw naprawdę MOŻE WYGLĄDAĆ I FUNCJONOWAĆ LEPIEJ I DO TEGO JESZCZE Z MYŚLĄ O JEGO MIESZKAŃCACH! Dla jasności, NIE POPIERAŁEM 4 LAT RZĄDÓW przedstawieciela z PO p. Kubickiego.

Gość

Aneta ma 100% racji..........

Gość

Aneta lekarz specjalista czeka na ciebie

Aneta

Gość z 13:1, po urzędowaniu tych wszystkich Burmustrzòw, PIASTÓW ZNIKNIE Z MAPY!!!

Aneta

Po tych wpisach, niestety, ale jeszcze jedno się nasuwa... PIASTÓW NIE TYLKO NIE MA SZCZÈSCIA DO BURMISTRZÒW I RADNYCH, ALE TEŻ DO LUDZI, KTÓRZY UDAJĄ, ŻE SĄ ŚLEPI I GŁUSI, I UDAJĄ, ŻE NIC ZŁEGO SIĘ NIE DZIEJE W GMINIE, ŻE JEST WSZYSTKO SUPER-HIPER, I TYLKO DO SPEŁNIENIA SZCZĘŚCIA, BIEGÓW I OBWODNICY BRAKUJE BRNIECIE, BRNIECIE, ALE NIESTETY, PRZY TAKIM ROZUMIENIU I POSTĘPOWANIU NASZE MIASTO W MUŁ WPUSZCZACIE!

@Gość 13:01

a po rządach Szuplewskiego Piastów będzie się otrząsał aż do 2029r. spłacając obligacje chorego teologa ........

@Gość 9:33

gościu, a ty z jakiej dziury żeś wyszedł, powtarzasz głupoty swego "guru", który karmił naiwnych w wyborach 2014r. z braku sensownych argumentów, szuja to spod każdego głazu wypełznie bo jest śliska jak śluz zgniłego umysłu......

Gość

Aneta masz rację. Po rządach Kubickiego miasto długo nie może sie otrząsnąć i wrócić do normalnego funkcjonowania

do Aneta

Do mieszkańców-słoików mających nie po kolei to już na pewno nie ma szczęścia

wojtek@aneta

Piastów przede wszystkim nie ma szczęścia do mieszkańców ,szczególnie tych przyjezdnych z których niestety nie ma żadnego pożytku

Aneta

Niestety... Piastów i jego mieszkańcy nie mają szczęścia, ani do Burmistrzów, ani do radnych... TRAGEDIA!!!

Gość

@Ksiądz Roman - wyglądasz mi na judzącego rabina kumpla Szuplewskiego.

Ksiądz Roman

Jan XIII ponieważ był lojalny wobec Ottona, to nigdy na temat swego podejścia do życia i religii nie usłyszał złego słowa. Papież Jan XIII odszedł do domu ojca w roku, w którym Mieszko z bratem pokonali pod Cedynią margrabiego Hodona. Papież został przyłapany na stosunku płciowym z niewiastą zamężną. Przyłapał go zdradzany małżonek i nie bacząc na niestosowność, zabił go na miejscu. Do końca życia Mieszka na tronie Piotrowym zasiadali jeszcze czterej papieże. Schodzili przez otrucie, ścięcie lub uduszenie. Takie towarzystwo.

Ksiądz Roman

Chrzest fajna sprawa choć jak wiemy Mieszko nigdy papieża nie odwiedził. Szkoda. Mógłby się załapać na całkiem fajną imprezkę. Jan XIII okazał się bowiem godnym następcą swego imiennika. Gdy państwo Polan dosięgał płomień nowej wiary, Stolica Apostolska pełna była pogłosek, że papieżowi „mogły usługiwać jedynie dziewice i oddane gorące faworyty; Pałac Laterański uczynił swym lupanarem; uwiódł konkubinę swego ojca i własną siostrzenicę”. Jan nie żałował sobie. Historycy dowiedli, że „żył jak książę, jedząc ze złotych półmisków i pijąc z inkrustowanych klejnotami pucharów, przy pląsach ponętnych tancerek”. Pisarz Gregorovius ujął to tak: „Papież spał na jedwabnych poduszkach i w łożu zdobionym złoceniami, w ramionach kochanek, pozostawiając swym wasalom, sługom i niewolnikom dbanie o wymogi dworu. Grał także w kości, polował, jeździł na koniach ze złotą uprzężą i podróżował w wytwornych karocach w otoczeniu mrowia robactwa”.

@Iga

jak to klika, nie wiesz przecież to wszystkie kumple "królika" zatrudnione w urzędzie w godz. pracy za pieniądze z naszych podatków......

Gość

Po treści niektórych komentarzy widać, że ze swoich ciemnych nor już wypełza poprzednia, przegrana ekipa. Zawsze gotowi, by coś opluć albo zmarginalizować. Za to oni odnosili same sukcesy: wojna podjazdowa z Ożarowem o fragment ich gminy, piękne występy w telewizji z chowaniem się po krzakach, usiłowanie likwidacji piastowskich szkół oraz oczywiście zawierzenie Piastowa Niepokalanemu Sercu Maryi. Cała Polska z nas się śmiała. A, no i jeszcze wygrany konkurs na "modernizację" przedszkola, którego regulamin mówił, że wystarczy zapłacić, żeby dostać statuetkę, kategorię się wymyśli. Ano właśnie, jeszcze przedszkole z klocków do tego. A więc sezon na opluwanie uważamy za otwarty.

Obserwator

Ja pitolę... Bagatelizowanie mieszkańcòw i ich problemòw, wzrost patologii, przestępstwa-morderstwa, zadłużanie Piastowa, wprowadzanie obligacji-spĺata z podatkòw mieszkańców, budowy, niezgodne z planami zagospodarowania przestrzennego, kiepskie szkoły, brak większej liczby lekarzy-pediatròw, brak lekarzy-specjalistów, wycinka drzew, kiepski stan dróg, syf w powietrzu, i teraz obwodnica... KTO TAK !!! OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY!!!

Anna

Bieg niech poprowadzą ulicami, ktore jeszcze należą do Piastowa, i po terenach, na których zostanie zbudowana obwodnica, może wtedy mieszkańcy uświadomią sobie, jaki to obszar, jakie tereny, jaką krzywdę wyrządza władza z Radą Miasta Piastowa, przyklaskując pomysłom powiatu pruszkowskiwgo, nie licząc się ze zdaniem spoĺeczeństwa w Piastowie. WŁADZA POWINNA PRACOWAĆ NA DOBRO MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW, A NIE ODWROTNIE!

GośćU

Jak się mieszka w rejonie mocno zurbanizowanym prawie w Warszawie to się ma ulicę pod oknami. Jak by się wyprowadzić 50 km dalej to pewnie pod oknami były by łąki. Wybór należy do mieszkańców.

Iga

Kto płaci za te kliki, gdzie ludzie piszą prawdę rzeczową, szczerą broniącą Piastów i jego mieszkańców, TO IM SIĘ TO NIE PODOBA... WIEM PRAWDA BOLI CO NIEKTÓRYCH I TO GŁĘBOKO...

Gość

A kiedy ruszają zapisy na Pruszkowski Bieg Wolności?

NIE DLA OBWODNICY!

13:38 NIE BĘDZISZ MI MÒWIĆ CO MAM PISAĆ! KRZYCZĘ, JAK WIDZĘ, ŻE ŹLE SIĘ ROBI W NASZEJ GMINIE! KRZYCZĘ, GDY WIDZĘ, ŻE WŁADZA WYBRANA DO TEGO, BY BRONIĆ MIASTA I MIESZKAŃCÓW, NIC NIE ROBI, BAA WRĘCZ WYRZĄDZA SZKODĘ MIASTU I JEGO MIESZKAŃCOM KRZYCZĘ, GDY RADNI MIASTA, KLEPIĄ, NIE PATRZAC NA ZDANIE MIESZKAŃCÓW I MAJĄ ZA NIC ICH UWAGI, OBAWY, A SWOIMI GŁOSOWANIAM WRĘCZ SZKODZĄ! Ale są ananaski, ktòrzy wolą biegać i udawać, że w Piastowie jest wszystko CACY i się super dzieję. Idź, biegaj, póki jeszcze stan powietrza, jako taki jest i jeszcze na to pozwala. Idź, biegaj, póki ruch w naszym mieście, jeszcze nie jest tak duży i nie masz jeszcze za dużej ilości Tiròw Biegaj, biegaj, biegaj... Jak czytam wpis, takiego mieszkańca, to nie dziwię się, że to miasto tak wygląda i tak z nami robią, grają nam, a my tylko tańczymy jak inni chcą. Aż żal ściska...

NIE PŁACIMY

Piastów może uratować tylko obywatelskie nieposłuszeństwo. Do wyborów NIE płacimy podatków. Szuplewski nie będzie miał wtedy wkładu własnego do dotacji UE dla swoich szalonych inwestycji i Piastów nie popadnie w długi. . ©Piastun ;-)

Gość

Pruszków również wystąpił do starostwa z wnioskiem o zezwolenie na budowę ul. Granicznej i razem z pozwoleniem dla Piastowa będzie piękny ciąg komunikacyjny zwany potocznie "obwodnicą Piastowa" przez mieszkańców Piastowa. Pruszkowianie już zacierają ręce z radości. Następnie dokona się procedura zamiany zarządców dróg w Piastowie a samą budową "obwodnicy" będzie się zajmowało starostwo pruszkowskie a nie burmistrz Piastowa, wówczas spór będzie się toczył bez udziału burmistrza Piastowa, i nic dziwnego bo mamy do czynienia z szują nad szujami

Gość

Gości z 12:28, 12:06, 11:54 - jesteś chory na umyśle? Jeden wpis wystarczy, krzykacz sie znalazł. Nie interesuje ciebie bieg - nie udzielaj sie.

Przebudźcie się Pias

ZDRADA! PO TRZYKROĆ ZDRADA!!! LUDZIE! RUSZA BUDOWA OBWODNICY! CZAS ROZLICZYĆ WŁODARZY I RADNYCH PIASTOWA!!! TO DECYZJA NA SZKODĘ MIESZKAŃCOM I NASZEJ GMINIE! OBŁUDA! KRZACZKI SADZĄ I BIEGI URZĄDZAJĄ, A POD NISEM LUDZIOM OBWODNICĘ FUNDUJĄ ŚMIERDZĄCĄ I GŁOŚNĄ! OBŁUDA!!!

klajpeda

całe szczęście że na 100- lecie odzyskania niepodległości POLSKA weszcie stała się wolnym krajem ! Mamy pierwszy nieżydowski rząd po 1989roku !

Dość!!!

BOJKOT BIEGÓW! SPRZECIW BUDOWIE OBWODNICY W PIASTOWIE! BURMISTRZU I RADNI- ODDAJCIE URZĄD!!!

NIE dla OBECNEJ WŁAD

W d....ie mam te biegi i ten. LUDZIE, OBWODNICA BĘDZIE PUSZCZONA PRZEZ PIASTÓW! CZAS SIE ZEBRAC DO KUPY I POGONIĆ TOWARZYSZY ZA GRANICE PIASTOWA! NIE DAWAJCIE SIĘ OGŁUPIAĆ, WPROWADZAJA BZDETY, A PROJEKTY, KTORE BEDĄ SZKODZIĆ MIESZKANCOM PIASTOWA I CAĹEJ GMINIE WPROWADZAJĄ POMIMO SPRZECIWU LUDZI I DOBRZE WIEDZĄ, JAKIE TO WYWOŁA SZKODY, EMISJE HAŁASU I ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA I GLEBY! WYBUDUJĄ OBWODNICĘ, A PÓŹNIEJ ODDADZĄ PRUSZKOWOWI, A TO BĘDZIE POCZĄTKIEM I ZARAZEM KOŃCA GMINY PIASTÒW. PIASTÓW ZNIKNIE, WCHŁONIĘTY PRZEZ PRUSZKÓW, A WTEDY NA NASZEJ ZIEMI POWSTANĄ PRODUKCJE I BYĆ MOŻE SPALARNIE I NNE SYFY, TAKIE JAKIE PRUSZKÓW MIEĆ U SIEBUE NIE CHCE! CZAS SIĘ ZEBRAĆ I NAGŁOŚNIĆ W MEDIACH, W TV POKAZAC TE .....CO ŻYCIE MIESZKAŃCOM W KOSZMAR FUNDUJĄ!!!

Gość

Ponad 1000 lat okupacji Watykanu na ziemiach Polskich. Co tu upamiętniać? Zamiast inwestycji w rozwój, naukę i edukację, wspieramy zabobony jak w Średniowieczu.

Gość

a w jakim obrządku dostał chrzest szuja nad szujami Piastowa

Piastun

O to głównie w Piastowie biega, że burmistrzowi chrzest się nie przyjął ;-)