27° Piątek
21 Września

Sob

Seweryn Dębiński

Awans na wyciągnięcie ręki

Pogoń Grodzisk Mazowiecki blisko powrotu do III ligi piłkarskiej. Na pięć kolejek przed końcem sezonu, podopieczni Krzysztofa Chrobaka są liderem IV ligi.

Fantastyczna passa Pogoni trwa. Grodziszczanie nie przegrali od 15 kolejek i z dorobkiem 78 punktów przewodzą ligowej tabeli. Nad drugim zespołem, MKS Ciechanów, mają osiem oczek przewagi. Do rozegrania zostało pięć kolejek, a więc w sumie można zdobyć 15 punktów. Trzy wygrane spotkania gwarantują Pogoni sukces, ale w Grodzisku nikt nie stawia na minimalizm.

Kalendarz zespołu Krzysztofa Chrobaka nie należy do najtrudniejszych. W najbliższej kolejce Pogoń zagra z ostatnią Tęczą Łyse. Potem na wyjeździe zmierzy się z Bzurą Chodaków (9. miejsce) i u siebie z Czarnymi Węgrów (16. lokata). W 37. kolejce hit IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Pogoń pojedzie do Ciechanowa na mecz z wiceliderem. Co ciekawe, grodziszczanie ostatnią porażkę ponieśli w 18. kolejce, kiedy rywalizowali z MKS-em (2:4). Z tym, że wiosenne spotkanie może być o przysłowiową „pietruszkę”. Jeśli Pogoń wygra trzy wcześniejsze mecze, awans będzie miała w kieszeni.

W 38. kolejce (17-18 czerwca) zagrają z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Wszyscy liczą, że po ostatnim gwizdku będą mogli przygotowywać się do walki z liderem IV ligi grupy poludniowej. Zwycięzca awansuje do III ligi.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

butt

Nie awans czeka Pogoń Grodzisk po zajęciu I miejsca w gr. północnej IV ligi a tylko baraże z Bronią Radom lub Victorią Sulejówek z grupy południowej IV ligi. Dopiero po zwycięstwie w barażach z 1szym zespołem z grupy południowej można awansowac do III ligi.